Dodane przez Ola - pon., 03/20/2023 - 10:24
zobacz ptaka plakat

Podstawowe informacje

Placówka
Data wydarzenia
Opis wydarzenia

Zapraszamy na spotkanie autorskie z przyrodnikiem Jackiem Karczewskim, który podzieli się ze słuchaczami swoją rozległą wiedzą i ciekawostkami o ptakach. Spotkanie opatrzone jest tytułem „Zobacz ptaka”, co jest nawiązaniem do najnowszej książki Jacka Karczewskiego, ale również zachętą, by zauważyć i dostrzec te fascynujące zwierzęta. Rozmowę z gościem poprowadzi Karolina Osowska. 

Wydarzenie towarzyszące wystawie „Ptaki polskie” udostępnionej dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Jestem na pTAK! 

Jacek Karczewski – przyrodnik, aktywista i promotor przyrody. W 2019 roku ukazała się jego pierwsza książka „Jej Wysokość Gęś. Opowieści o ptakach”, a już w marcu 2020 r. pojawiła się kolejna – „Noc Sów. Opowieści z lasu”. Częsty gość programów i audycji radiowych poświęconych przyrodzie; autor licznych publikacji i artykułów (m.in. cyklu Wakacje z ptakami w Kwartalniku „Przekrój”) oraz większości wydawnictw Ptaków Polskich – stowarzyszenia, z którym związany jest od samego początku jako jego współzałożyciel i do niedawna wieloletni prezes zarządu. Pomysłodawca i główny copywriter większości realizowanych tam projektów oraz towarzyszących im kreacji artystycznych, w tym cieszących się dużym uznaniem kampanii społecznych. Wśród najbardziej charakterystycznych można wymienić Bądź na pTAK! i Ogród na pTAK, Noc Sów, Nie będzie ptaków – nie będzie śpiewania!, Ptak też człowiek. Niektóre z nich należą do największych proprzyrodniczych przedsięwzięć wdrażanych do tej pory w Polsce. 

Jacek współpracuje również z organizacjami spoza Polski, m.in. z brytyjskim Conservation Without Borders oraz WWT (Wildfowl & Wetlands Trust). 

Opublikuj

Opublikuj