Dodane przez aleksandra.bie… - pt., 08/19/2022 - 14:09
Wystawa malarstwa Barbary Wojtanowskiej, Kwiaty w akwareli, od 1 do 30 września, w godzinach otwarcia filii Koc i książka

Biblioteka Sopocka zaprasza na wystawę malarstwa Barbary Wojtanowskiej pt. „Kwiaty w akwareli”.

Wystawa będzie dostępna w godzinach otwarcia filii od 1 do 30 września.

Koc i książka / Sopot, ul. Kazimierza Wielkiego 14

O artystce:
Barbara Wojtanowska - z zawodu nauczycielka plastyki. Uprawia malarstwo olejne, akwarele, akryl i pastele. Jej ulubioną techniką jest olej, ale chętnie maluje akrylem.
Ma w swoim dorobku setki obrazów i aniołów namalowanych akrylem na starych deskach, które znajdują się w kolekcjach prywatnych, instytucjach w Polsce i za granicą (m.in. Niemcy, Kanada, Anglia, Stany Zjednoczone, Francja).
Wielokrotna uczestniczka warsztatów i plenerów malarskich. Brała udział w licznych projektach artystycznych Stowarzyszenia „Jazowa”, m.in. „Inspiracje muzyką Chopina”, „Kraina na wodzie”, „Żuławskie symbole i barwy znaczeń w baśniach i legendach”, uczestniczka grupy twórczej przy bibliotece w Bolszewie.
Należy do „Salonu Kobiet Twórczych” przy ZNP w Elblągu, Bałtyckiego Stowarzyszenia Marynistów „Mare Nostrum” w Gdyni, Koła Pasji Twórczych w Bolszewie. Współpracuje z różnymi organizacjami promującymi region kaszubski, Warmii i Mazur, kociewski i pomorski.
W swoim dorobku ma wiele wystaw, m. in. w Gdyni, Gdańsku, Elblągu, Malborku, Sztumie, Kosakowie, Bolszewie, Nowym Dworze, Ostródzie, Tucholi, Wejherowie, Rewie, Górze.
Jej prace zostały wyróżnione m.in. na Otwartym Salonie Plastycznym w Elblągu w 2008, gdzie zdobyła Grand Prix publiczności.

Barbara Wojtanowska o sobie:
„Malarstwo jest moją pasją, wypełnia cały wolny czas i wtedy przenoszę się do innego świata. Daje mi ukojenie, radość, zapomnienie”.