Dodane przez julia.zamiela@… - śr., 09/29/2021 - 12:51
Na plakacie znajdują się podstawowe informacje dotyczące wydarzenia oraz obraz przedstawiający morze.

Filia „Koc i Książka” zaprasza na wystawę malarstwa Barbary Wypustek „Piaski świata”.

Barbara Wypustek - Barbara Raksimowicz - gdańska malarka, samouk, absolwentka Liceum Medycznego. Od najmłodszych lat interesowała się rysunkiem i malarstwem. Brała udział w plenerach i wystawach na Mazurach, współpracuje z Fundacją Hospicyjną Gdańsk i Hospicjum w Pucku jako wolontariusz, uczestnicząc w zbiórkach na rzecz tych ośrodków, przeznaczając swoje obrazy. Udzielała niejednokrotnie wywiadu w Radio Gdańsk. Jej obrazy są wyeksponowane między innymi w Hotelu Mercure Gdańsk i w GAK Winda, jak również w rękach prywatnych kolekcjonerów na całym świecie. W ciągu 8 lat miała 47 wystaw, w tym wernisaże na terenie Trójmiasta. W 2019 r. został wydany katalog ,,Gdańskie Żurawie, Morskie Miraże" przez Galerię Społecznie Zaangażowaną Mewka w Nowym Porcie. Kolekcjonuje pędzle z całego świata, w swoich zbiorach ma również takie od znanych artystów.

Obrazy z kolekcji „Piaski Świata” są namalowane akrylem, często zmieszanym z piaskiem (piasek zmieszany z farbą pochodzi z kraju, którego pejzaż został namalowany). Farby też miesza z kawą. Maluje głównie szpachelkami. Wiodącym tematem są dźwigi, żurawie stoczniowe, marynistyka i miejskie gdańskie zakamarki. Niejednokrotnie miała możliwość wejścia na Żuraw M3 (punkt widokowy w Gdańsku) i tam powstawały obrazy stoczni .

Uzyskała własną technikę opartą na wcieraniu plam, rozdzieraniu, rytmizowaniu szpachelką , dopełnianiu drobnymi, spontanicznymi rozchlapywanymi śladami pędzla.

Wystawa potrwa od 5 października do 26 listopada w godzinach otwarcia biblioteki

Miejsce wystawy:
Filia 5 „Koc i Książka”