Dodane przez Ola - śr., 12/29/2021 - 15:09
Spotkanie z Januszem Dargaczem, Od Sopotu po Stogi-początki kąpielisk morskich w okolicach Gdańska, 26 stycznia, godzina 18:00, fanpage Sopoteki -transmisja online

Podstawowe informacje

Placówka
Data wydarzenia
Opis wydarzenia

Biblioteka Sopocka zaprasza na spotkanie z doktorem Januszem Dargaczem, poświęcone książce „Od Sopotu po Stogi. Początki kąpielisk morskich w okolicach Gdańska (1800-1870).

Janusz Dargacz jest muzealnikiem, historykiem, kierownikiem Działu Historii Muzeum Gdańska oraz pracownikiem Uniwersytetu Gdańskiego. Jego praca badawcza skupia się na historii Pomorza, szczególną uwagę poświęcając rejonom Gdańska i Sopotu. Niezaprzeczalnie zauważalne jest to na kartkach „Od Sopotu po Stogi…”. W monografii, autor nie tylko przedstawia dokładną historię konkretnych kąpielisk, ale okrasza je również całym wachlarzem ciekawostek urozmaicających lekturę. Nie jest to więc propozycja skierowana jedynie do czytelników zainteresowanych opracowaniami naukowymi, ale również do tych, którzy szukają ciekawych historii.

Rozmowę z Januszem Dargaczem poprowadzi Tomasz Kot. Na spotkanie zapraszamy 26 stycznia 2022 o godzinie 18:00. Zmieniono formę spotkania. Wydarzenie odbędzie się tylko ONLINE i będzie transmitowane na fanpage'u Sopoteki.

(Źródło: https://muzeumgdansk.pl/)

Opublikuj

Opublikuj