Dodane przez Paulina - wt., 04/20/2021 - 05:59
Plakat do wystawy „Tęskniąc do wakacji” Tomasza Gromy. Wystawę będzie można oglądać od 4 do 31 maja w godzinach otwarcia Sopoteki na zewnątrz.

W dniach od 4 do 31 maja 2021 roku, przechadzając się wzdłuż szklanych ścian Sopoteki – galerii kultury multimedialnej, będą mogli Państwo zapoznać się z obrazami Tomasza Gromy. Na wystawie opatrzonej tytułem „Tęskniąc do wakacji” zaprezentowane zostaną przekrojowe pejzaże nawiązujące do krajobrazów zainspirowanych wakacjami i urlopem. Wystawa potrwa od 4 do 31 maja 2021 roku.

Tomasz Groma o sobie:

„Nazywam się Tomasz Groma. Urodziłem się 15.08.1979 r. w Łodzi. Jestem absolwentem Wydziału Biotechnologii Politechniki Łódzkiej, ukończyłem również studia podyplomowe Bezpieczeństwo i Higiena Pracy na PŁ i tym się dziś zajmuję zawodowo.
Sztukami plastycznymi interesowałem się od dzieciństwa, ale nie ukończyłem żadnej formalnej szkoły w tym kierunku. Malarstwo jest moją pasją i sposobem na uwolnienie emocji od 2015 roku.
Pasję i zamiłowanie do sztuki odziedziczyłem po ojcu, który był absolwentem ASP oraz babci, która również zajmowała się malarstwem.

Moje ulubione techniki to olej i akryl na płótnie. Najchętniej maluję impresjonistyczne pejzaże leśne, górskie i marynistyczne. Chętnie poznaję nowe techniki i eksperymentuję.

W swoim dorobku posiadam wiele wystaw indywidualnych na terenie Polski – w Łodzi, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Bydgoszczy”.