Dodane przez Ola - pt., 10/28/2022 - 10:42
Listopadowy Teatr przy Stole, 21 listopada, godzina 18:00, Sopoteka

Podstawowe informacje

Placówka
Data wydarzenia
Opis wydarzenia

Biblioteka Sopocka i Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego zapraszają na spektakl Teatru przy Stole pt. „Poniżej pasa” autorstwa Richarda Dressera.

21 listopada | godz. 18:00
Sopoteka / ul. Kościuszki 14 (Sopot Centrum poziom +1)
Wstęp wolny

Opis sztuki:

Do tajemniczej fabryki na pustyni przyjeżdża nowy kontroler jakości – Dobek. Jest młody, naiwny i pozytywnie nastawiony, ale jedyny kolega z działu i jednocześnie współlokator – Hanran – wita go z otwartą wrogością. Fabryka jest ogrodzona drutem kolczastym, otoczona przez straże, a za płotem czają się groźne zwierzęta…

Dobek natychmiast wpada w spiralę intryg i rywalizacji o uwagę szefa, który uwielbia napuszczać na siebie pracowników. Panowie zawiązują chwilowe koalicje, dogryzają sobie, łapią się za słówka, a przede wszystkim bezpardonowo walczą o „miejsce w stadzie”. Każde potknięcie może bowiem oznaczać spadek w hierarchii, a to z kolei grozi wykluczeniem i samotnością.

Poniżej pasa to tekst z klimatem. Ocieka absurdalnym, czarnym humorem, a scenografia przywodzi na myśl dystopijne obrazy; znajdziemy tu echa Ionesco, Orwella i Kafki.

(źródło opisu: www.adit.art.pl/sztuki)

 

Obsada:
Janek Napieralski
Piotr Łukawski
Jarosław Tyrański

 

O projekcie:
Teatr Przy Stole jest projektem, który od lat gromadzi miłośników teatru. Odczytywane przy stole sztuki bawiły i wzruszały teatralną widownię. W nowym sezonie widowisko zmienia swoje miejsce i przenosi się do Sopoteki – największej filii Biblioteki Sopockiej. Projekt tworzony jest we współpracy z Katedrą Dramatu, Teatru i Widowisk w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego oraz Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Koordynatorką comiesięcznych spotkań i prelegentką jest teatrolog i profesor Uniwersytetu Gdańskiego Małgorzata Jarmułowicz. Opiekę reżyserską nad projektem od lat sprawuje Krzysztof Gordon, a do czytania sztuk zapraszani są aktorzy Teatru Wybrzeże.

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Miasta Sopotu.

Opublikuj

Opublikuj