Dodane przez Paulina - śr., 10/12/2022 - 07:04
Kobieta w pomarańczowej marynarce trzyma mikrofon i gestykuluje, w tle baner z wypisanymi tytułami sztuk w ramach Teatru przy Stole

Podstawowe informacje

Placówka
Data wydarzenia
Opis wydarzenia

Biblioteka Sopocka i Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego zapraszają na spektakl Teatru przy Stole pt. „Efekt” autorstwa Lucy Prebble.

17 października | godz. 18:00
Sopoteka / ul. Kościuszki 14 (Sopot Centrum poziom +1)

Wstęp wolny

 

Opis sztuki:

Koncern farmaceutyczny Rauschen reprezentowany przez lekarza psychiatrę Toby’ego (ok. 50 lat) przeprowadza badania kliniczne nad nową generacją antydepresantów. W grupie badanych są: Tristan – młody Irlandczyk walczący na co dzień z problemami emocjonalnymi oraz Connie – studentka psychologii, pozostająca w szczęśliwym związku, choć ewidentnie szukająca wrażeń. Czy to co rodzi się między nimi to prawdziwa miłość czy skutek oddziaływania leku? Sytuacja wymyka się spod kontroli i grozi przerwaniem badań... Dr James (ok. 50 lat) walczy z ideałami, manipulacjami Toby’ego oraz... własną depresją. Tristan i Connie uczą się odróżniać prawdziwe uczucie od złudnego afektu, a dla poznania prawdy gotowi są zrobić wszystko... Lucy Prebble zadaje istotne pytania: czy miłość to coś więcej niż reakcja chemiczna? Czy antydepresanty są skuteczniejsze niż placebo? Znakomity tekst z wyrazistymi postaciami o skomplikowanej naturze, głęboki w swojej refleksji nad depresją jako chorobą naszych czasów.

(źródło opisu: www.adit.art.pl/sztuki)

Obsada:
Magdalena Boć
Małgorzata Orac
Jan Napieralski
Krzysztof Gordon

 

O projekcie:

Teatr Przy Stole jest projektem, który od lat gromadzi miłośników teatru. Odczytywane przy stole sztuki bawiły i wzruszały teatralną widownię. W nowym sezonie widowisko zmienia swoje miejsce i przenosi się do Sopoteki – największej filii Biblioteki Sopockiej. Projekt tworzony jest we współpracy z Katedrą Dramatu, Teatru i Widowisk w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego oraz Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Koordynatorką comiesięcznych spotkań i prelegentką jest teatrolog i profesor Uniwersytetu Gdańskiego Małgorzata Jarmułowicz. Opiekę reżyserską nad projektem od lat sprawuje Krzysztof Gordon, a do czytania sztuk zapraszani są aktorzy Teatru Wybrzeże.

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Miasta Sopotu. 

Opublikuj

Opublikuj