Dodane przez Ola - wt., 03/07/2023 - 09:46
przestępczość w Sopocie plakat

Podstawowe informacje

Placówka
Data wydarzenia
Opis wydarzenia

„Tajemnice Sopotu – wokół historii Sopotu” to nowy projekt Biblioteki Sopockiej, który przybliży nieco mniej znaną historię kurortu, na którą poza faktami składają się także legendy i plotki. W różnych filiach Biblioteki przez cały rok odbywać się będą wykłady, spotkania autorskie, spacery i warsztaty poświęcone mrocznym zakamarkom historii miasta. 

Na kolejne wydarzenie zapraszamy już w czwartek, 23 marca o 17:00 w Przylesiu (23 Marca 77C). Tym razem pochylimy się nad kwestią przestępczości w latach 1945-1948, kiedy to powojenny Sopot przypominał raczej Dziki Zachód, niż europejski kurort. Strzelaniny na ulicach, napady na sklepy czy banki? Brutalne pobicia i morderstwa w biały dzien? Brzmi to jak fabuła filmu, a nie ponura, powojenna rzeczywistość Sopocian. Klimat i wydarzenia tamtych czasów przybliży Tomasz Kot w wykładzie „Przestępczość w Sopocie w latach 1945-48 na podstawie informacji z prasy lokalnej”. 

Wydarzenie jest połączone z obchodami Święta Ulicy 23 Marca, na której znajduje się filia. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was niespodziankę!

Projekt jest dofinansowany ze środków miasta Sopotu. 

Opublikuj

Opublikuj