Dodane przez Paulina - wt., 10/18/2022 - 09:47
plakat przedstawiający zdjęcie katarzyny hall

Podstawowe informacje

Placówka
Data wydarzenia
Opis wydarzenia

23 listopada o 18:00 zapraszamy do udziału w spotkaniu autorskim z Katarzyną Hall wokół książki „Szkoła przyszłości. Jakich zmian potrzebujemy w edukacji?”.

O książce:

Katarzyna Hall przedstawia swoje spojrzenie na szkołę i system edukacji. Wskazuje, jakie zmiany są potrzebne i możliwe do wprowadzenia.

Książka napisana jest z osobistej perspektywy autorki i jej doświadczeń: uczennicy i nauczycielki, matki i babci, dyrektorki szkoły i działaczki organizacji pozarządowej, a także osoby mającej doświadczenie w pełnieniu służby publicznej.

„Mam pełne przekonanie, że im więcej wolności i samodzielności w swojej pracy mają nauczyciel i dyrektor szkoły, tym bardziej czują się odpowiedzialni za efekty tej pracy i tym częściej stosują ciekawe i efektywne rozwiązania dydaktyczne i organizacyjne”.

źródło opisu: https://stentor.pl/.../szkola-przyszlosci-jakich-zmian...

O autorce:
Od 1989 r. inicjatorka tworzenia autorskich rozwiązań w edukacji, w latach 2006-2007 zastępczyni prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza ds. polityki społecznej, minister edukacji narodowej w pierwszym rządzie Donalda Tuska (2007–2011), posłanka na Sejm VII kadencji (2011–2015). Od 2012 r. prezeska Stowarzyszenia Dobra Edukacja, które stawia sobie za cel wypracowywanie i upowszechnianie nowatorskich, efektywnych rozwiązań programowych i organizacyjnych, które służą dobrej edukacji, prowadzi 12 szkół i placówek oświatowych. Katarzyna Hall od 2016 r. jest dyrektorką prowadzonego przez Stowarzyszenie Instytutu Dobrej Edukacji. Mieszkanka Sopotu.

Spotkanie poprowadzi Marcin Rozmarynowski – historyk i pedagog w Akademii Dobrej Edukacji w Gdańsku, doktorant w Szkole Doktorskiej Nauk Humanistycznych i Społecznych UG, specjalista w dziedzinie historii edukacji.

Opublikuj

Opublikuj