Dodane przez Paulina - czw., 02/23/2023 - 08:48
Międzynarodowy Dzień Poezji: spotkanie z Małgorzatą Wątor

Podstawowe informacje

Placówka
Data wydarzenia
Opis wydarzenia

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Małgorzatą Wątor, animatorką kultury i poetką, publikującą zarówno w języku polskim, jak i w języku kaszubskim. Jej wiersze zostały również przetłumaczone na język portugalski.

Małgorzata Wątor to pochodząca ze Słupska poetka o góralskim nazwisku. Do tej pory publikowała między innymi w miesięczniku Pegaz Lubuski czy Gazecie Kulturalnej, a jej wiersze stanowiły część antologii takich, jak „Almanach Poetów Gminy Kobylnica” oraz „Bytów Literacki”. Jest laureatką licznych wyróżnień, w tym konkursu poetyckiego „Wolnogdynianka” oraz „Biesiady Literackiej z Turniejem Jednego Wiersza”. Autorka aktywnie działa na rzecz promocji języka kaszubskiego oraz lokalnej literatury. Jest założycielką Kaszëbsczé Karno Ksążczi – Kaszubskiej Grupy Książki, działającej w Sopocie inicjatywy, która ma zadanie propagowanie czytelnictwa.

Spotkanie z Małgorzatą Wątor odbędzie się 21 marca o godzinie 18:00 w Sopotece, Kościuszki 14. Wydarzenie będzie częścią inauguracji XXVIII Edycji konkursu Złote Pióro, organizowanego przez Bibliotekę Sopocką. Serdecznie zapraszamy!

Opublikuj

Opublikuj