Dodane przez Paulina - czw., 02/23/2023 - 08:28
Spotkanie z Grupą Stonewall

Podstawowe informacje

Placówka
Data wydarzenia
Opis wydarzenia

Zapraszamy na spotkanie z Grupą Stonewall – poznańskim stowarzyszeniem działającym na rzecz społeczności LGBT+ w Polsce.  

Grupa Stonewall działa od 2015 roku, zrzeszając osoby LGBT+ i wszystkich, którzy popierają postulaty równouprawnienia osób nieheteronormatywnych oraz potępiają przejawy dyskryminacji. Inicjatywy stowarzyszenia działają na rzecz edukacji i integracji społeczeństwa. Grupa Stonewall odpowiada między innymi za organizację Poznań Pride Week oraz tamtejszego Marszu Równości, a na co dzień aktywnie troszczy się o podstawowe prawa człowieka. Inicjatywy stowarzyszenia to chociażby projekt Mieszkanie Wspomaganie, skierowany do osób LGBT+ w kryzysie bezdomności oraz Przychodnia Stonewall, czyli profilaktyka HIV/AIDS oraz promocja dbania o zdrowie seksualne.  

Temat przewodni spotkania, które odbędzie się w Sopotece to: „Porozmawiajmy o LGBT+”. 

Dlaczego o społeczności LGBT+ mówi się tak dużo? Z jakimi problemami zmagają się te osoby i jakie mają cele? Skąd czerpać sprawdzone informacje na temat osób LGBT+? Czy małżeństwa jednopłciowe zwiastują rychły koniec świata? Jak rozmawiać o osobach LGBT+ i jak być dobrą osobą sojuszniczą? 

Spotkanie będzie doskonałą okazją do zdobycia wiedzy oraz zadania nurtujących nas pytań, im trudniejszych, tym lepiej! Rozmowę poprowadzi Mateusz Sulwiński. 

Zapraszamy do Sopoteki, Kościuszki 14, 17 marca o godzinie 18:00. 

Opublikuj

Opublikuj