Dodane przez magdalena.przy… - wt., 10/06/2020 - 08:29

Biblioteka Sopocka zaprasza do udziału w spotkaniu autorskim z Dominiką Słowik,
autorką książki „Zimowla”

30 października 2020 r., godz. 17:00
Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Sieć w domu” finansowanego ze środków MKiDN.

Spotkanie odbędzie się on-line i będzie transmitowane na fanpage'ach Sopoteki i Biblioteki Sopockiej.

Dominika Słowik (ur. 1988 w Jaworznie) – polska pisarka, laureatka Paszportu „Polityki”.
Nominowana do 11. Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii proza za debiutancką powieść Atlas: Doppelganger. Jej druga powieść, Zimowla, została uhonorowana nagrodą Krakowska Książka Miesiąca Stycznia 2020 oraz Paszportem „Polityki” za rok 2019.
Słowik publikowała m.in. w Akancie, Blizie, Nowych Książkach. Mieszka w Krakowie.

Zimowla zaczyna się tak: miasteczko w Dolinie Zmornickiej oddycha tajemnicami. Z jeziora wyłowiono ciało, ojciec rzucił pracę w urzędzie i został wróżem, a Pszczelarz wytresował swój rój. Misza w wolnych chwilach sprowadza trawkę ze Słowacji. Naga Dygnarówna spaceruje nocą po ulicach. Mieszkańcy albo czekają, aż wydarzy się kolejny cud, albo gorączkowo szukają skarbu. Czy uda się otworzyć od zawsze zamknięte drzwi i odkryć najściślej strzeżony sekret? Cukrówkę coraz gęściej spowija niebezpieczeństwo i lepki mrok...

W drugiej (po fenomenalnie przyjętym „Atlasie: Doppelganger”) powieści Dominiki Słowik po mistrzowsku zaciera granice między możliwym i niemożliwym, by zabrać czytelnika w gąszcz trudnych do wyjaśnienia zjawisk codzienności.

(źródło: strona wydawnictwa Znak)