Dodane przez admin - pon., 11/04/2019 - 11:33
Plakat spotkania z Pawłem Kopijerem i gry bibliotecznej przez niego prowadzonej

Podstawowe informacje

Placówka
Data wydarzenia
Opis wydarzenia

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na
spotkanie autorskie z Pawłem Kopijerem
20 listopada 2019 r.
godz. 17:30
ul. Tadeusza Kościuszki 14
Sopot Centrum
Wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z pisarzem Pawłem Kopijerem, autorem „Kronik Dwuświata”, cyklu powieści fantasy. Ich akcja rozgrywa się na dwóch oddalonych od siebie kontynentach: Amadal i Elise. „Mrok we krwi”, któremu poświęcone będzie spotkanie, to pierwszy tom tej serii.

O czym opowiada „Mrok we krwi”?
Stary porządek na kontynencie Elise właśnie się rozpada. Śmierć króla Reingarda oznacza koniec panowania rodu Błogosławionej Krwi, a wieloletnia wojna domowa pogłębia podział w królestwie. Mściwe intrygi maga mroku, knute w ukryciu od wieków, uruchamiają lawinę zdarzeń pogrążających świat w rosnącym chaosie.
Bogowie światła nie powiedzieli jednak ostatniego słowa. Sprawią, że siedemnastoletnia Skra nie będzie ani zwykłym magiem Darzan ani zwykłą kobietą. Jej przeznaczenie da ludziom nadzieję, ale okaże się pełne bólu i wyrzeczeń. Losy Dwuświata zależeć będą również od młodego Norana, utalentowanego zabójcy, któremu skaza mroku coraz bardziej odbiera duszę. Niespodziewane wygnanie z gildii i bezprecedensowa misja budzą w nim demoniczne moce. Czy Skra pogodzi pokładane w niej oczekiwania z pragnieniami serca? Czy Noran wygra wewnętrzną walkę i odkryje swoje pochodzenie? Być może rozwiązania odnajdą się na mitycznym kontynencie Amadal.

Nic nie jest tym, na co wygląda. Wszystko ma wpływ. Wszystko się zmienia. Zanurz się w historię, w której skomplikowane losy wyjątkowych istot, wydają się błahe wobec znacznie bardziej zawiłego wzoru dziejów.

Wieczory autorskie z Pawłem Kopijerem są zawsze bardzo inspirujące, nieszablonowe i ciekawe. Dbając o wysoką atrakcyjność udziału w tych spotkaniach, organizatorzy starają się, aby ich konwencja opierała się na aktywizacji audytorium. Z tego też względu na spotkaniu moderowana jest gra zespołowa dla
uczestników, pozwalająca im w trakcie zabawy zapoznać się z wybranymi postaciami bohaterów powieści. Przyjdźcie i przeżyjcie przygodę, o jakiej się Wam nie śniło!

Paweł Kopijer o sobie:
Urodziłem się w Warszawie, czyli tam, gdzie mój ojciec i dziadek. Zawodowo wciąż działam jako członek zarządu dwóch spółek prawa handlowego, ekspert zarządzania ludźmi, wykładowca kilku uczelni biznesowych, autor szeregu publikacji i standardów z obszaru zarządzania. Prywatnie ojciec dwójki wymagających nastolatków. Pisanie jest moją życiową pasją, a tworzenie światów Fantasy staje sferą wyzwań intelektualnych. Postanowiłem przekierować swój rozwój w stronę bycia zawodowym pisarzem i wydałem pierwszą książkę nie związaną z biznesem. Odsuwam na margines 25 lat działania jako przedsiębiorca, menedżer i ekspert by móc skupić się na jednym z moich największych marzeń. Mam nadzieję, że stworzone przeze mnie uniwersum z osadzonymi wątkami różnych bohaterów zyskają wielu stałych fanów.
źródło opisu: materiały organizatorów spotkania

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu NIE-zwykła biblioteka finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

Więcej informacji https://niezwyklabiblioteka.blogspot.com/

(Regulamin imprez/wydarzeń kulturalnych znajduje się na stronie Biblioteki).

Opublikuj

Opublikuj