Dodane przez Paulina - śr., 05/19/2021 - 09:02
Spotkanie autorskie z Marcinem Wichą, 7 czerwca, 18:00

Czytam w wannie i Sopoteka zapraszają na spotkanie online z Marcinem Wichą. Dagny Kurdwanowska porozmawia z autorem o jego najnowszej książce "Kierunek zwiedzania" (wydawnictwo Karakter).

Zapraszamy 7 czerwca, godz. 18:00.
Rozmowę na żywo będzie można oglądać na FB Czytam w wannie i Sopoteki.

Z materiałów prasowych:
„Takie twarze miewali słynni oszuści. Dzięki tej twarzy można być każdym: w Witebsku Mesjaszem, w Leningradzie – profesorem. Kiedy przyjeżdża do Warszawy, miejscowym wyznawcom przypomina Mickiewicza. Kiedy umiera w Leningradzie, uczniowie widzą w nim Chrystusa. Przyjaciel robi ostatnią serię portretów – na pierwszym rysunku twarz jeszcze żyje, na drugim jest martwa jak poduszka”. Kim jest bohater tej opowieści? Twórcą, prorokiem czy może wielkim mistyfikatorem? W „Kierunku zwiedzania” (e-book w formatach epub i mobi) Marcina Wichy – laureata Nagrody Literackiej Nike – spacer po wyimaginowanej wystawie prac Malewicza staje się pretekstem do opowieści o utopijnych projektach i niespełnionych marzeniach, o rosyjskiej rewolucji i naszej współczesności.

O POWIEŚCI „Kierunek zwiedzania”;
Eksponatami w książce Marcina Wichy tu obrazy, znaki interpunkcyjne, buraki cukrowe i ludzkie losy. Autor umyka muzealnej narracji, z uśmiechem i nie bez ironii podejmuje grę z konwencją artystycznej biografii, a jednocześnie, już całkiem serio, próbuje znaleźć język zdolny uchwycić istotę malarstwa – i daje przy tym niezwykły popis literackiego kunsztu.