Dodane przez Paulina - śr., 06/22/2022 - 06:51
plakat Spotkanie autorskie z Jerzym Niemczukiem

Podstawowe informacje

Placówka
Data wydarzenia
Opis wydarzenia

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Jerzym Niemczukiem. Rozmowa będzie dotyczyła książki „Królowa nieszczęścia”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Tytuł.

Mazurskie krajobrazy służą jako tło dla wydarzeń książki, której nie da się zakwalifikować jako typowego kryminału. Jest to raczej wnikliwa analiza polskiej prowincji, mentalności, a także tego, jak rzeczywiście wygląda życie z dala od wielkiego miasta. Bohater, Kamil, dzięki kamerze zamontowanej w czapce, zabiera czytelnika w podróż po krainie lasów, jezior, ale też miasteczka Mroki, które nie wpisuje się w wyidealizowany obraz sielskiego życia. Wątek wyboru burmistrza pokazuje, że walka o władzę wiąże się z uniwersalnymi problemami, niezależnymi od skali, w której się toczą.

Jerzy Niemczuk to pisarz i scenarzysta, związany chociażby z takimi hitami, jak „Złotopolscy” czy „Rodzina zastępcza”. Jest też jednym z twórców i głównych scenarzystów serialu „Ranczo”, pozostającym jednym z największych hitów telewizyjnych ostatnich dekad. Publikował między innymi na łamach „Kultury” oraz „Nowego wyrazu”. W 1995 otrzymał Nagrodę Literacką imienia Kornela Makuszyńskiego dla najlepszej książki dla dzieci za książkę „Przygody Zuzanki”.

(Źródło opisu: https://lubimyczytac.pl/)

Na spotkanie zapraszamy 15 lipca o 18:00 do Sopoteki, Kościuszki 14.

Opublikuj

Opublikuj