Dodane przez julia.zamiela@… - wt., 07/20/2021 - 11:59
Spotkanie autorskie z Izą Klementowską 8 sierpien godzina 18.00

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na spotkanie autorskie z reportażystką Izą Klementowską, które odbędzie się 3 sierpnia 2021 roku o godz. 18:00.
Rozmowę wokół książki „Minuty. Reportaże o starości” poprowadzi Dagny Kurdwanowska.
Na wydarzenie obowiązują zapisy pod adresem: sopoteka@mbp.sopot.pl.
O książce:
„Starość to nie jest prosta sprawa, szczególnie gdy oprócz własnej trzeba znosić jeszcze cudzą” – mówi jedna z bohaterek reportażu, kiedy widzi strach w oczach nowej pensjonariuszki domu spokojnej starości.

Mówi się, że starość może być dobra, ale co to znaczy: dobra starość? Jak wygląda dzień emeryta w Anglii i w Polsce? Czy starsi ludzie jeżdżą na wakacje? I czy istnieje jakiś stereotyp starości?
Iza Klementowska towarzyszy seniorom na spacerze, w kawiarni, na potancówkach, odwiedza ich w pustych ogromnych domach, gdzie samotność doskwiera najbardziej, i w maleńkich pokojach – minikrólestwach „wykrojonych” z mieszkań ich dzieci lub współdzielonych z innymi pensjonariuszami domu spokojnej starości. Słucha o tęsknocie za miłością utraconą zbyt wcześnie i o miłości odnalezionej dopiero w jesieni życia.

Ta książka pomaga oswoić starość, przyzwyczaja nas do myśli, że wszyscy się zestarzejemy. A przynajmniej ten, kto dożyje starości.
O autorce:
Iza Klementowska – reporterka i dziennikarka, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, publikowała m.in. w „Dużym Formacie”, „Wysokich Obcasach Extra”, „Newsweeku”, „Machinie”, „Sukcesie”, „Bluszczu” i „Nowym Dzienniku” (Nowy Jork). Jej teksty ukazały się również w antologiach "Swoją drogą", "Pytania, których się nie zadaje", "Odwaga jest kobietą".
(źródło: lubimyczytac.pl)