Dodane przez Paulina - wt., 08/24/2021 - 09:16
szaro-granatowy plakat informacyjny do spotkania z anną herbich-zychowicz

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Anną Herbich-Zychowicz, autorką bestsellerowych powieści historycznych, m.in. "Dziewczyn z Powstania", "Dziewczyn z Wołynia", "Dziewczyn Solidarności".

Anna Herbich-Zychowicz jest Warszawianką, urodziła się w 1986 roku. Ukończyła Instytut Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2010 roku pracowała jako dziennikarka dla „Rzeczpospolitej” i „Uważam Rze”. W latach 2013- 2015 była dziennikarką tygodnika „Do Rzeczy”. Jest członkinią zarządu Fundacji Rodacy '37, która zajmuje się upamiętnianiem ofiar operacji polskiej NKWD. Prywatnie jest żoną historyka i publicysty, Piotra Zychowicza.

Anna Herbich- Zychowicz jako pisarka spełnia się od 2014 roku. Wtedy wyszła jej bestsellerowa powieść "Dziewczyny z Powstania", która w ciągu roku sprzedała się w nakładzie ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Jedną z bohaterek książki jest jej babcia, Irena Herbich. W kolejnych latach publikowała kolejne książki, takie jak „Dziewczyny z Syberii”, „Dziewczyny z Solidarności”, czy "Dziewczyny sprawiedliwe". W swojej twórczości skupia się na kobiecych doświadczeniach w najnowszej historii Polski.

źródło: wydawnictwo Znak

Spotkanie odbędzie się 17 września o 17:00, zapisy: sopoteka@mbp.sopot.pl

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu "Biblioteczna Akademia Nauk" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.