Dodane przez julia.zamiela@… - wt., 02/08/2022 - 08:19
Spotkania z Japonią, 18 lutego, godzina 16:30

Interesujesz się Japonią? Jesteś fanem anime oraz mangi? A może chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat kultury Kraju Kwitnącej Wiśni? Jeśli odpowiedź na przynajmniej jedno z tych pytań brzmi twierdząco, to mamy propozycję specjalnie dla Ciebie!

Biblioteka Sopocka zaprasza na pierwsze wydarzenie z cyklu „Spotkania z Japonią”. Jest to doskonała okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat Cesarstwa i jego kultury, a także w luźnej atmosferze porozmawiać w gronie pasjonatów.

Pierwsze spotkanie: „Jak uprzejmość może uratować życie, czyli opowieści o Yōkai – japońskich istotach nadprzyrodzonych” odbędzie się 28 lutego 2022 o godzinie 16:30 w Sopotece (Kościuszki 14). Porozmawiamy między innymi o mitologii Japonii, o ludowych zwyczajach, a także o tym, czego boją się ludzie wychowani w tamtejszej kulturze.

Kolejne spotkania z cyklu odbywać się będą w każdy ostatni poniedziałek miesiąca o tej samej porze.