Dodane przez julia.zamiela@… - śr., 09/21/2022 - 08:23
Spacer razem w plenerze, 8 października, godzina 11:00, filia Kamionka

Po przerwie wakacyjnej Biblioteka Sopocka ma przyjemność ponownie zaprosić na „Razem w plenerze” – spacer po ciekawych zakątkach sopockiej przyrody. Naszym przewodnikiem będzie Włodzimierz Śliwiński, Prezes Koła Polskiego Klubu Ekologicznego „Sopockie Potoki”. Tym razem cel naszej wędrówki to Dolina Świemirowska.

Opis:

Spacery w ramach cyklu „Razem plenerze” mają charakter wędrówek przyrodniczych, podczas których przewodnik opowiada o specyfice sopockiej przyrody, uwzględniając informacje na temat sopockich potoków, roślinności czy mijanych miejsc z ich ciekawą historią.

Opowieści są okraszone anegdotami i wspomnieniami oprowadzającego grupę. Przewodnik prezentuje także ciekawe książki promujące spacery i wędrówki, tematykę zarówno przyrodniczą, jak i poza przyrodniczą.

O przewodniku spaceru:

Pan Włodzimierz Śliwiński jest absolwentem WSWF w Gdańsku-Oliwie (1974), emerytowanym nauczycielem wychowania fizycznego w szkołach podstawowych Trójmiasta (w latach 1974-1984) oraz wykładowcą w WSWFiT w Sopocie na kierunku Turystyka i Rekreacja; wraz ze studentami organizował i prowadził rajdy piesze po sopockiej przyrodzie. Współpracuje z sopockimi szkołami i przedszkolami w zakresie wczesnej edukacji ekologicznej podczas zajęć na łonie sopockiej przyrody. Prowadził również ogólnodostępne spacery (bez ograniczeń wiekowych) w ramach cyklu „Sekrety sopockiej przyrody”. Jego pasją jest fotografowanie przyrody, zaś mottem: Radosna aktywność.

Przed spacerem należy zapoznać się z regulaminem spaceru dostępnym do wglądu w filii Kamionka (Sopot, Mazowiecka 26) oraz na stronie www Biblioteki Sopockiej. Szczegółowe informacje dostępne są pod numerem: 605 787 330 (w godzinach otwarcia filii).

8.10.2022 | godz. 11:00

czas trwania: 2-2,5 godziny

Miejsce zbiórki to pętla autobusowa przy ul. Reja (Sopot Wyścigi)