Dodane przez Paulina - wt., 05/25/2021 - 06:04
Sopoccy pisarze – część druga. Spacer śladami ludzi pióra, 5 czerwca, 12:00, zbiórka pod pomnikiem prof. Bartoszewskiego

5 czerwca zapraszamy na kolejny spacer miejski „Sopoccy pisarze – część druga”.

Spacer został przygotowany przez Bibliotekę Sopocką we współpracy z Muzeum Sopotu w ramach projektu: „20 spacerów na 120-lecie Sopotu”.

To już druga odsłona spaceru śladami twórców mających kurort w sercu i w twórczości. W ubiegłym roku szliśmy tropami twórców znanych i rozpoznawanych w całym kraju. W tym roku odwiedzimy miejsca związane z tymi znanymi głównie lokalnie (co nie znaczy, że mniej ważnymi), choć nie tylko.
Dowiemy się, w jakiej instytucji pracował Franciszek Mamuszka, gdzie mieszkał Jan Piepka, co opisywali Deotyma i Wiktor Kulerski, jakiego przedszkola absolwentem był Jerzy Limon i gdzie Friedrich Lorentz prowadził badania nad językiem kaszubskim.

Na spacer obowiązują zapisy pod adresem mailowym: sopoteka@mbp.sopot.pl

Start spaceru o 12:00 spod pomnika prof. Bartoszewskiego przy Sopot Centrum.

(zdjęcie wydarzenia zostało wykonane podczas spaceru „Sopot fabryczny”)