Dodane przez Ola - pon., 03/20/2023 - 11:15
retrospektywą plakat

Podstawowe informacje

Placówka
Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia

Biblioteka Sopocka zaprasza na wystawę obrazów Patrycji Szyk „Retrospektywa”. Wystawę można zobaczyć w Broadwayu (ul. Kolberga 9) w dniach 11-25 kwietnia w godzinach otwarcia filii. Wernisaż odbędzie się 11 kwietnia o godz. 17:00. 

 

Patrycja Szyk - sopocianka urodzona 12 sierpnia 1997 roku. Od 7 roku życia uczęszcza na zajęcia plastyczne w Młodzieżowym Domu Kultury w Sopocie. Artystyczną pasję rozwinęła w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Magdaleny Abakanowicz w Gdyni (dawniej Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych), gdzie w 2016 roku obroniła dyplom z reklamy wizualnej pod kierunkiem Stanisława Stryjewskiego. 

Chętnie eksperymentuje z różnymi technikami malarskimi i rysunkowymi. W jej pracach można dostrzec poszukiwania własnego stylu: zaczynając od realizmu przez fowizm, futuryzm, kończąc na rysunku konturowym. Inspiracje czerpie z życia codziennego, szczególnie z natury. Pasjonuje się fotografią, kulinariami oraz psychologią marketingu. Pracuje jako baristka w kawiarni w centrum Sopotu. Od 2020 roku jest studentką na Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych na kierunku finanse i rachunkowość oraz stażystką w biurze rachunkowym. 

Brała udział w m.in. 

- ogólnopolskim konkursie plastycznym "Koń" w 2006r - III miejsce 

- XVIII Sopockim Przeglądzie Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej w 2009r - II miejsce 

- VI ogólnopolskim konkursie plastycznym "Baśnie, bajki, bajeczki" w 2017r - wyróżnienie 

- ogólnopolskim konkursie plastycznym "Niech żyje Rock N'Roll" w 2018r oraz w 2019r - wyróżnienie i II miejsce 

 

 

 

Opublikuj

Opublikuj