Dodane przez aleksandra.bie… - wt., 01/04/2022 - 13:02
Razem w plenerze -spacer po ciekawych zakątkach sopockiej przyrody, 22 stycznia, godzina 11:00, filia 8

Podstawowe informacje

Placówka
Data wydarzenia
Opis wydarzenia

Filia nr 8 Biblioteki Sopockiej zaprasza na „Razem w plenerze” – spacer po ciekawych zakątkach sopockiej przyrody, po których oprowadzać nas będzie Włodzimierz Śliwiński, Prezes Koła Polskiego Klubu Ekologicznego „Sopockie Potoki”.

Spacer odbędzie się 22.01.2022 roku (sobota) o godz. 11:00. Miejsce zbiórki to pętla autobusowa przy ul. M. Reja.

O przewodniku spaceru:

Pan Włodzimierz Śliwiński jest absolwentem WSWF w Gdańsku-Oliwie (1974), emerytowanym nauczycielem wychowania fizycznego w szkołach podstawowych Trójmiasta (w latach 1974-1984) oraz wykładowcą w WSWFiT w Sopocie na kierunku Turystyka i Rekreacja; wraz ze studentami organizował i prowadził rajdy piesze po sopockiej przyrodzie. Współpracuje z sopockimi szkołami i przedszkolami w zakresie wczesnej edukacji ekologicznej podczas zajęć na łonie sopockiej przyrody. Prowadził również ogólnodostępne spacery (bez ograniczeń wiekowych) w ramach cyklu „Sekrety sopockiej przyrody”. Jego pasją jest fotografowanie przyrody, zaś mottem: Radosna aktywność.

Przed spacerem należy zapoznać się z regulaminem spaceru dostępnym do wglądu w Filii nr 8 (Sopot, Mazowiecka 26) oraz na stronie www Biblioteki Sopockiej, a także zgłosić chęć udziału. Szczegółowe informacje dostępne są pod numerem: 58 550 66 74 (w godzinach otwarcia filii).

Opis:

Spacery w ramach cyklu „Razem plenerze” mają charakter wędrówek przyrodniczych, podczas których przewodnik opowiada o specyfice sopockiej przyrody, uwzględniając informacje na temat sopockich potoków, roślinności czy mijanych miejsc z ich ciekawą historią.

Opowieści są okraszone anegdotami i wspomnieniami oprowadzającego grupę. Przewodnik prezentuje także ciekawe książki promujące spacery i wędrówki, tematykę zarówno przyrodniczą, jak i poza przyrodniczą.

Czas trwania:

2-2,5 godziny

Cel: Rezerwat Przyrody Zajęcze Wzgórze i punkt widokowy. Koniec trasy – Aleja Niepodległości (na wysokości II LO)

Opublikuj

Opublikuj