Dodane przez Paulina - pt., 07/30/2021 - 14:35
Przyszłość, którą przewidział Stanisław Lem. Prelekcja Wojciecha Guni, 23 sierpnia, 17:00

Biblioteka Sopocka zaprasza na kolejne wydarzenie w ramach projektu „Fantastyczna bibLEMteka”!

Tym razem zajmiemy się zajmiemy się przepowiedniami zawartymi w powieściach Lema, które znalazły w dzisiejszych czasach swoje spełnienie. Dowiemy się, co dziś Lem mówi nam o świecie, w którym żyjemy, a także jak go czytać (od jakich lektur zacząć), by ulec fascynacji jego twórczością – by dostrzec w Lemie nie tylko „mędrca”, ale przede wszystkim twórcę fantastycznych, barwnych i wciągających opowieści o spotkaniu człowieka z nieznanym.

Wykład „Przyszłość, którą przewidział Stanisław Lem” wygłosi Wojciech Gunia (ur. 1983 w Nowym Sączu) – polski pisarz fantastyczny, specjalizuje się w grozie, publicysta i tłumacz. Absolwent Wydziału Polonistyki UJ. Zadebiutował w 2013 w antologii „Po drugiej stronie. Weird fiction po polsku”. Jest redaktorem prowadzącym polskiego rocznika weird fiction „Sny umarłych”. Prowadzi bloga „Labirynt z liści”.

Zapraszamy 23 sierpnia o 17:00.

Projekt „Fantastyczna bibLEMteka” jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.