Dodane przez Ola - wt., 02/28/2023 - 08:45
spotkanie poetycko-muzyczne plakat

Podstawowe informacje

Placówka
Data wydarzenia
Opis wydarzenia

Zapraszamy do udziału w spotkaniu poetycko-muzycznym „Przy muzyce wiersze mamy”, które odbędzie się 6 marca (poniedziałek) o 17:30. To wyjątkowa okazja do wysłuchania wierszy miejscowej autorki, Teresy Pniewskiej Lutrzykowskiej.

Wydarzenie odbędzie się w Literackiej przy ulicy Kraszewskiego 26.

 

Teresa Pniewska Lutrzykowska urodziła się w 1946 roku na Mazowszu. Dzieciństwo spędziła w Brudzeniu, a wczesną młodość w Płocku. Tam ukończyła Liceum Ogólnokształcące, do dzisiaj nazywane „Jagiellonką”. Z wykształcenia chemik, absolwentka Politechniki Gdańskiej. Po studiach mieszkała i pracowała w Bydgoszczy. Doświadczenie zawodowe zdobywała w przemyśle, sanepidzie oraz jako wykładowca i prowadzący ćwiczenia w laboratoriach Zespoły Szkół Medycznych. Od 1996 roku mieszka w Sopocie. W 2005 roku zadebiutowała wierszem „Jestem Pani Jesień”, będąc słuchaczką Sopockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Pierwsze publikacje ukazały się w czasopiśmie uniwersyteckim „Zajrzyj w siebie”. Od 2007 roku jest obecna w Antologii Poetów i Pisarzy Sopotu. Pisanie uznała za niespodziewaną przygodę w jesieni życia. Recytację wierszy połączymy z wysłuchaniem niezwykłej płyty. 

Płyta Ad Delectandum (z łac. ku radości) to projekt trzech indywidualności muzycznych, których współpraca zaowocowała niespotykanymi dotąd aranżacjami klasycznych utworów napisanych na całą orkiestrę symfoniczną. W nagraniu wzięli udział: Alex Sora – skrzypce, Marta Lutrzykowska – altówka, Michał Lutrzykowski – bas akustyczny. 

Opublikuj

Opublikuj