Dodane przez Paulina - pon., 03/28/2022 - 08:24
planszówkowe wtorki

Podstawowe informacje

Placówka
Data wydarzenia
Opis wydarzenia

Biblioteka Sopocka zachęca do udziału w kolejnych wydarzeniach z cyklu „Planszówkowe wtorki” – przeznaczonych dla entuzjastów gier planszowych, którzy w sympatycznej atmosferze chcą sprawdzić swoje umiejętności i miło spędzić czas. Zapraszamy 5, 12, 19 i 26 kwietnia. Będziemy grać w „Diunę Imperium”, „Splendor Marvel”, „Daj głos” oraz „Serio?”.
Wszystkie ze spotkań odbędą się o godzinie 17:00 w Sopotece, Kościuszki 14.

5 kwietnia: „Diuna Imperium” jest uznawana za jedną z najlepszych gier roku 2021. Jest to gra strategiczna, łącząca w sobie mechaniki budowani talii i rozmieszczania agentów na planszy (tzw. worker placement). To od ciebie zależy, jak rozbudujesz swoją potęgę. Poszukasz politycznych sojuszy czy stworzysz militarną przewagę? Wygra siła ekonomii czy subtelne intrygi?

12 kwietnia: „Splendor Marvel” - prosta i uniwersalna zabawa dla całej rodziny, której zasady tłumaczy się w kilka minut. Gra jest kierowana do graczy powyżej dziesiątego roku życia.

19 kwietnia: „Daj głos” - rodzinna gra imprezowa 7+, polegająca na odgadywaniu oraz imitowaniu najróżniejszych dźwięków. Uwaga! Dzięki uprzejmości wydawnictwa Trefl, wśród uczestników zostanie rozlosowany egzemplarz gry “Daj Głos”.

26 kwietnia: “Serio?” to pełna nieoczywistych wyborów gra karciana dla dwóch do ośmiu graczy, w której odgadujemy preferencje współuczestników. Gra daje nam możliwość poznania swoich przyjaciół lub rodziny od strony, której wcześniej nie znaliśmy. Na jednego z uczestników czeka nagroda w postaci egzemplarza gry “Serio?”. Gra zostanie przyznana poprzez losowanie.

Opublikuj

Opublikuj