Dodane przez Paulina - wt., 10/05/2021 - 12:53
Patolodzy na klatce. Spotkanie autorskie z Pauliną Łopatniuk, 25 października, 17:00

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach projektu „Biblioteczna Akademia Nauk”.
Głównym celem projektu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do sięgania po literaturę popularnonaukową poprzez przedstawienie jej w nowym świetle.

Tym razem do Sopoteki zaprosiliśmy Paulinę Łopatniuk, autorkę książek „Patolodzy. Panie doktorze, czy to rak?” oraz „Na własnej skórze. Mała książka o wielkim narządzie”.

O autorce:

Urodzona w 1981 roku gdańszczanka, lekarka, specjalistka patomorfologii. Autorka popularnonaukowego bloga „Patolodzy na klatce”, za który otrzymała główną nagrodę w kategorii Media w XIV edycji konkursu Popularyzator Nauki organizowanego przez Polską Agencję Prasową (serwis Nauka w Polsce) oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W kwietniu 2019 r. ukazała się jej pierwsza książka, „Patolodzy. Panie doktorze, czy to rak?”, w październiku 2020 – kolejna, „Na własnej skórze”. Matka dwóch kotów, królowa prokrastynacji, beznadziejnie uzależniona od literek czytelniczka wszystkiego, co się pod rękę nawinie. Zakochana w obrazach mikroskopowych wielbicielka anegdot medycznych i przyrodniczych.

(źródło opisu: wydawnictwopoznanskie.pl)

Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.