Dodane przez Paulina - wt., 11/16/2021 - 09:15
Odkrywamy Grecję! Spotkanie autorskie z Dionisiosem Sturisem

W ramach naszego projektu „Biblioteczna Akademia Nauk” zapraszamy na reporterską lekcję geografii – wspólnie z Dioniosem Sturisem odwiedzimy Grecję i poznamy jej historię, kulturę, kuchnię oraz współczesne problemy i wyzwania.

Dionisios Sturis to urodzony w 1983 roku w Grecji, a wychowany w Polsce dziennikarz i pisarz. Pracował dla TOK FM, gdzie zajmował się polityką zagraniczną. Współpracuje z „Wysokimi Obcasami, „Dużym Formatem” i „Polityką”. Autor licznych reportaży prasowych i radiowych oraz trzech książek reporterskich opowiadających o współczesnej Grecji. Wielokrotnie nominowany do prestiżowych nagród dziennikarskich, m.in. Nagrody Grand Press, Nagrody PAP im. Kapuścińskiego, Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki, Nagrody im. Macieja Płażyńskiego.
W tym roku ukazały się dwie jego książki na temat Grecji: reportaż „Zachód słońca na Santorini” oraz „Kalimera. Grecka kuchnia radości”.

Na spotkanie zapraszamy 25 listopada o 18:00 do Sopoteki.

Projekt „Biblioteczna Akademia Nauk” otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.