Dodane przez Paulina - czw., 03/04/2021 - 11:24
Odbite w negatywie. Wystawa grafik Agaty Perzyńskiej

Od 8 do 31 marca 2021 roku w Sopotece będziecie mogli podziwiać grafiki Agaty Perzyńskiej składające się na wystawę zatytułowaną „Odbite w negatywie”. Prace wystawione na sztalugach ustawionych wzdłuż przeszklonych ścian Sopoteki pozwolą na podziwianie grafik pomimo braku możliwości wejścia do biblioteki.

Agata Perzyńska o sobie:

„Grafikę warsztatową pokochałam już w czasach licealnych, kiedy dzięki doskonale zaopatrzonej pracowni mogłam dowolnie rozwijać swoją pasję.
Choć w międzyczasie ukończyłam historię sztuki na Uniwersytecie Gdańskim i podyplomową grafikę komputerową, to wciąż najważniejszym artystycznym punktem w moim życiu pozostała grafika warsztatowa.
W moich pracach często poruszam tematy związane z moim najbliższym otoczeniem, stąd ryciny Gdańska, Sopotu i innych miejsc, które codziennie obserwuję. Lubię także motyw natury, stworzeń, zwłaszcza tych latających, a także swoistą formę realizmu magicznego.
Na wystawie w Sopotece prezentuję przykładowe prace wykonane techniką suchej igły i linorytu. Linoryt jest techniką, w której wzór ryje się w linoleum za pomocą dłuta. Niewycięte fragmenty można odbijać niczym pieczątki. Sucha igła jest nieco trudniejszą formą wypowiedzi, w której też najchętniej się poruszam. Jest to technika druku wklęsłego: obraz tworzymy za pomocą igły na wypolerowanej płytce.
W Internecie można mnie znaleźć pod hasłem: @agatagrafikuje”.