Dodane przez Paulina - pon., 10/18/2021 - 10:07
spotkanie z przemkiem dębowskim, 5 listopada, 18:00

#RokLema trwa w najlepsze, dlatego zapraszamy Was na kolejne wydarzenie poświęcone mistrzowi polskiej fantastyki.

Tym razem nie spotkamy się z pisarzem, wykładowcą, filmoznawcą czy literaturoznawcą.
Do udziału w naszym projekcie „Fantastyczna bibLEMteka” zaprosiliśmy kogoś, dzięki komu książki Lema otrzymały nowe życie.

Stare przysłowie mówi, żeby nie oceniać książki po okładce, ale w tym wypadku nie ma w tym niczego złego, a nawet jest to... wskazane!
W nowych „Lemach” (Wydawnictwo Literackie) można zakochać się od pierwszego wejrzenia.

5 listopada naszym gościem będzie Przemek Dębowski – grafik, wydawca, absolwent edytorstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Projektuje książki dla najważniejszych polskich wydawnictw, głównie jednak dla założonego w 2008 roku wraz z Magdą Dębowską i Małgorzatą Szczurek własnego wydawnictwa Karakter. Mieszka w Krakowie.

Rozmowę z artystą poprowadzi Dagny Kurdwanowska.

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Fantastyczna bibLEMteka” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.