Dodane przez Paulina - czw., 11/24/2022 - 09:11
Natura woła. Wystawa obrazów Mariusza Kałdowskiego

Podstawowe informacje

Placówka
Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia

Zapraszamy na wystawę obrazów Mariusza Kałdowskiego, dostępną do obejrzenia w Sopotece, Kościuszki 14. Ekspozycja potrwa od 5 do 31 grudnia w godzinach funkcjonowania placówki.

Wystawa „Natura Woła” to kilkanaście prac wielokrotnie nagradzanego artysty, uznanego w świecie sztuki i mogącego pochwalić się imponującym dorobkiem. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie ma bowiem na koncie ponad 300 wystaw, w tym w najbardziej prestiżowych lokalizacjach, takich jak the Barbican Centre, St. Raphael Gallery czy Pałac Sztuki w Krakowie. Bierze również udział w międzynarodowych targach sztuki, w swoim dorobku ma chociażby te w Londynie i Manchesterze. Przez kilka lat był także artystą rezydentem w londyńskim Regent Park.

Twórczość Mariusza Kałdowskiego to przede wszystkim imponujące pejzaże oraz portrety wyjątkowych postaci. Artysta znany jest również z ogromnego zamiłowania do muzyki klasycznej, czego odzwierciedleniem jest chociażby tryptyk przygotowany na obchody Roku Chopinowskiego 2010, pokazywany podczas recitali znakomitych pianistów.

Zapraszamy - wstęp wolny

Opublikuj

Opublikuj