Dodane przez Paulina - pon., 02/06/2023 - 10:02
Na oczach wszystkich. Spotkanie autorskie z Katarzyną Włodkowską

Podstawowe informacje

Placówka
Data wydarzenia
Opis wydarzenia

Zapraszamy na spotkanie autorskie z dziennikarką Katarzyną Włodkowską.
Autorka zadebiutowała na łamach „Dziennika Bałtyckiego”, a od 2005 roku współpracuje z „Gazetą Wyborczą” i obecnie może pochwalić się dorobkiem kilku tysięcy newsów, artykułów i publikacji.  Spotkanie będzie dotyczyło reportażu „Na oczach wszystkich: historia przypadku polskiego Fritzla”. 

O książce:

Nie było w ostatnich latach głośniejszej historii.
Mariusz, nazwany przez media „polskim Fritzlem”, przez dwa lata więził żonę w piwnicy. Gdy sprawa wyszła na jaw, okazało się, że prokuratura maltretowanej kobiecie – oraz jej córce – trzykrotnie nie uwierzyła.
Katarzyna Włodkowska, autorka głośnego reportażu prasowego Dom zły, kilka lat pracowała nad książką, w której stara się odpowiedzieć na kluczowe pytanie – czy rodzina i sąsiedzi wiedzieli? Na oczach wszystkich to świetnie udokumentowany reportaż, oparty na dowodach, relacjach, rozmowach z prokuratorami, policjantami, psychologami i osobami z najbliższego otoczenia sprawcy. To opowieść o tym, jak się rodzi zło, próba dotarcia do źródeł znieczulicy instytucji zobowiązanych do reagowania, portret lokalnej społeczności. Włodkowska pokazuje też, jak trauma wpływa na życie, i podejmuje się rekonstrukcji przełomowych momentów śledztwa wszczętego po publikacji jej reportażu. Śledztwa, w którym decydująca okazała się psychologia zapachu i pamięci.

Na rozmowę z Katarzyną Włodkowską zapraszamy 23 lutego o 18:00 do Sopoteki, Kościuszki 14. 

Ze względu na trudną tematykę książki zalecamy zapoznać się z jej treścią przed podjęciem decyzji o uczestnictwie w spotkaniu. 

Opublikuj

Opublikuj