Dodane przez Paulina - pon., 10/12/2020 - 07:46
Warsztaty online 27.10.20 09:00

Biblioteka Sopocka zaprasza do udziału w warsztatach on-line z myślenia wizualnego
prowadzonych przez Vitię Hoffmann.

27 października, 9:00, fanpage Sopoteki w ramach projektu on-line „Sieć w domu”
z programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura w sieci”.

Filmik dla uczniów klas I - III jest wstępem do nauki tworzenia notatek z lekcji, z czytanej lektury. Obrazy, które dzieci nauczą się w prosty sposób rysować pomagają zrozumieć, zapamiętać i nauczyć się przerabianego materiału. Metoda ta też rozwija wyobraźnię, kreatywność, otwiera pudełko humoru i zabawy podczas nauki.

Myślenie Wizualne to myślenie obrazami, wykorzystywanie wizualizacji w myśleniu. Wynika ono z tego, że ludzie kodują informacje w dwóch kanałach: werbalnym oraz wizualnym.
Zdarzyło Ci się pewnie coś „widzieć”, ale nie umieć tego opisać. Prawdopodobnie też kiedyś umiałeś coś opowiedzieć, ale nie „widziałeś” tego. Myślenie Wizualne jest sposobem na zintegrowanie tych dwóch kanałów, aby dać nam pełen obraz.
Pierwszym etapem poznawania Myślenia Wizualnego jest wzbogacenie zwykłego sposobu myślenia o obrazy. Efektem jest rozwój praktycznej wyobraźni i zdolności do wizualizacji złożonych kwestii.
Drugim etapem są rysunki, które podsumowują informacje. Wystarczą nawet najprostsze ilustracje, ograniczające się choćby do patyczków, kilku strzałek i symbolicznych, minimalistycznych ikonek.
A co z „talentem”? Przy myśleniu wizualnym usuń ten wyraz ze słownika.
Rysunki nie muszą być przesadnie skomplikowane, aby przekazać to, co chcesz. Poza tym, jakość swoich rysunków można polepszyć i szlifować, dokładnie tak, jak każdą inną umiejętność!
Wystarczy praktyka (bo praktyka czyni mistrza!), zgoda na eksperymenty (czyli zabawę!) oraz technika (czyli sztuczki i wiedza, jak to robić), aby Twoja kreatywność i pewność siebie poszybowała w górę a z czasem wytworzył się twój własny styl.

Vitia Hoffmann o sobie:
Rysuję i uczę rysować plakaty, pomoce dydaktyczne, unikalne kartki urodzinowe, nauczycieli co to jest sketchnoting w edukacji. Zrobię notatki z ewentów. Zaprojektuję logo, nakładkę na Facebooka, ilustracje do książek lub podręczników.

źródła opisu: mysleniewizualne.pl, facebook.com/vitiamaluje