Dodane przez Paulina - pon., 04/25/2022 - 08:52
Muzyczna podróż. Koncert Jana Babińskiego

Z okazji XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zapraszamy na kolejne wydarzenie związane z nadaniem nowych nazw trzem filiom Biblioteki.

Tym razem, w filii nr 8, odbędzie się koncert Jana Babińskiego „Muzyczna podróż”.
Koncert odbędzie się 12.05 o godz. 15:00. Podczas koncertu zostaną zaprezentowane utwory dotyczące wędrówek i wojaży, przeboje zarówno polskie, jak i zagraniczne. Dokąd nas to zaprowadzi? Odwiedźcie Mazowiecką 26 i przekonajcie się sami!

O artyście:
Jan Babiński – pogrywaniem na gitarze zajmuje się od 14. roku życia (ku utrapieniu rodziny), krótko potem zaczął pisać własne utwory (ku utrapieniu widowni, rodziny też). Od 2006 r. występuje z różnymi trójmiejskimi formacjami muzycznymi. Uczestniczył w koncertach z cyklu „Żywe Środy” w legendarnym klubie Papryka. W latach 2016 - 2019 był wokalistą zespołu Octopussy, z którym nagrał i wydał album „Dwarfs & Giants” (2017) i minialbum „EP” (2019), oraz koncertował w kraju i zagranicą. Od 2020 r. koncerty grywa raczej sporadycznie, acz więcej czasu spędza dzięki temu w studio nagraniowym. Album jego zespołu BABINSKI ukaże się.