Dodane przez Paulina - śr., 04/27/2022 - 08:29
Majowe planszówkowe wtorki

Podstawowe informacje

Placówka
Data wydarzenia
Opis wydarzenia

Zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach z cyklu „Planszówkowe wtorki” – przeznaczonych dla entuzjastów gier planszowych, którzy w sympatycznej atmosferze chcą sprawdzić swoje umiejętności i miło spędzić czas.

Zapraszamy 10, 17, 24, 31 maja o 17:00.

Będziemy grać w „Horrified”, „Zaginiona wyspa Arnak, Brzdęk nie drażnj smoka”, „Scythe” oraz „7 cudów świata”. Wszystkie ze spotkań odbędą się o godzinie 17:00 w Sopotece, Kościuszki 14. Na spotkania obowiązują zapisy. Przez Facebook bądź email.

 

10 maja „Horrified”

Filmy o potworach od zawsze cieszą się ogromną popularnością. Zwłaszcza wytwórnia Universal podarowała światu wiele niezapomnianych (i przerażających!) postaci – teraz aż siedem z nich można pokonać w kooperacyjnej grze „Horrified” – bestsellerowej pozycji wydawnictwa Ravensburger (gra od 1 do 5 Graczy)

 

17 maja „Zaginiona Wyspa Arnak” + dodatek liderzy oraz Brzdęk! Nie drażnij smoka + dodatek liderzy

W grze „Zaginiona wyspa Arnak”, gracze będą zaopatrywać swoje ekspedycje w przydatne przedmioty, eksplorować dżunglę w poszukiwaniu tajemniczych artefaktów i fascynujących stanowisk archeologicznych, ujarzmiać strażników tych miejsc i – co najważniejsze – prowadzić na podstawie znalezisk badania, które mogą doprowadzić do odkrycia zaginionej świątyni. (gra dla max 4 osób)

W „Brzdęku” wcielamy się we włamywaczy, którzy mimo usilnych prób bezszelestnego przemierzania podziemnych korytarzy, niechybnie rozdrażnią wielkiego, czerwonego smoka… Gracz awansuje bohatera, mechanika tworzenia talii pozwala nam wzbogacać się o coraz to lepsze karty broni, magicznych przedmiotów, towarzyszy i sprytnych trików. (max 6 graczy)

 

24 maja „Scythe”

„Scythe” to strategiczna gra planszowa dla 1-5 graczy, w której wcielisz się przywódcę jednego z narodów Europy Wschodniej w alternatywnej rzeczywistości lat 20. ubiegłego stulecia.

Będziesz odkrywał i podbijał kolejne terytoria. Zwerbujesz nowych rekrutów i zgromadzisz surowce. W końcu będziesz wysyłał do walki siejące postrach bojowe mechy, którymi zmiażdżysz innych graczy

 

31 maja „7 cudów świata”

Zostań przywódcą jednego z siedmiu wielkich miast świata antycznego. Zbieraj surowce ze swoich ziem, weź udział w odwiecznym wyścigu cywilizacyjnym, nawiąż kontakty handlowe i stwórz militarną potęgę. Pozostaw ślad na kartach historii budując cud architektury, który przetrwa wieki!

Opublikuj

Opublikuj