Dodane przez Paulina - pt., 03/26/2021 - 10:22
Kwietniowe spotkanie Sopockiego Klubu Kryminału

Podstawowe informacje

Data wydarzenia
Opis wydarzenia

10 kwietnia o 18:00 serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników kryminałów spotkanie Sopockiego Klubu Kryminału online.

Tym razem będziemy omawiali książkę „Glatz” Tomasza Duszyńskiego. 

Mistrzowsko skonstruowany kryminał Tomasza Duszyńskiego trzyma w napięciu do ostatniej strony. Jego szczególnym bohaterem jest Glatz – dolnośląskie miasteczko, w którym wciąż pobrzmiewają echa niedawno minionej wojny. W cieniu kłodzkiej twierdzy skrywa się wiele ponurych tajemnic.
Kłodzko, wiosna 1920 roku. Profesor miejscowego liceum znajduje na moście okaleczone zwłoki. Kilka dni wcześniej na ruchliwej ulicy zostaje zastrzelony wysoki rangą oficer. Czy morderstwa coś łączy? Czy mieszkańcy Glatzu mogą się spodziewać kolejnych ofiar? I dlaczego do rozwiązania obu spraw sprowadzono z Berlina kapitana Wilhelma Kleina, wojskowego śledczego, którego przeszłość wydaje się równie zagadkowa jak popełnione zbrodnie?
Klein, przy wsparciu niepokornego wachmistrza Koschelli i asystenta policyjnego Jürgena Rotha, rozpoczyna dochodzenie. Wie, że na drodze staną mu zarówno miejscowi notable, jak i własne słabości. Nie przypuszcza natomiast, że sam otrzyma zaproszenie do niebezpiecznej gry.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w spotkaniu prosimy o wiadomość prywatną do Sopockiego Klubu Kryminału (na Facebooku). 

(źródło opisu: wydawnictwo SQN)

Opublikuj

Opublikuj