Dodane przez aleksandra.bie… - pon., 03/21/2022 - 09:10
Kwiecień w Minitece, warsztaty i zajęcia plastyczne

Skąd się biorą książki?

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci (2.04) Miniteka zamieni się w pracownię pełną wyobraźni. Na warsztatach dzieci dowiedzą się jak powstaje książka, zobaczą, jak działa prasa drukarska oraz wykonają własne mini książeczki.

4 kwietnia, godz. 17:00

Warsztaty prowadzi Pani Joanna Tyluś-Malak, autorka książek dla dzieci — właścicielka wydawnictwa „Kurza Stopka”

Dla dzieci 5+

Teatrzyk Pacynka Przedstawia

Przygody Szaraczka

Króliczek znajduje niezwykle nakrycie głowy. Czy uda mu się odnaleźć właściciela, a może to właściciel znajdzie go sam. Zobaczcie sami.

Po spektaklu zapraszamy na zajęcia plastyczne.

11 kwietnia, godz. 17:00

Baśniowe jednorożce

Z okazji Dnia Jednorożca (9.04) zapraszamy na warsztaty literacko-plastyczne. Poznamy legendy o tych mitycznych zwierzętach oraz wykonamy bajeczne, rogate konie.

7 kwietnia, godź. 17:00

OZE w akcji

Uczestnicy będą mogli zbudować prosty model elektrowni wodnej lub wiatrowej i sprawdzić go w działaniu. Zobaczymy jak „energożerne” są nasze domowe urządzenia. Sprawdzimy, jak bardzo chłodzi czapeczka zaopatrzona w wiatraczek z ogniwem słonecznym. Będzie także możliwość naładowania swojego telefonu komórkowego!

21 kwietnia, godz. 17:00

Zajęcia zostaną poprowadzone przez zespół SmartLab.

Dla dzieci w wieku 6+

Warsztaty zostały dofinansowane ze środków Miasta Sopotu.

Bajkowa skrzyneczka

Zapraszamy do wysłuchania baśni ,, O Złotowłosej i trzech niedźwiadkach” w formie teatrzyku kamishibai.
Po spektaklu zapraszamy na zajęcia plastyczne.

25 kwietnia, godź. 17:00

Niezwykła książka

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich zapraszamy dzieci na spotkanie z niezwykłą książką. Zamiast papierowych kartek ma ona 25 metrów kanwy, a zamiast liter powstało ponad 140 tysięcy krzyżyków. W książce wszystko obszyte jest koronką o łącznej długości 200 metrów. W środku jest prawie 50 ilustracji. I to wszystko w dużym formacie. To pierwsza w Polsce, a druga na świecie haftowana książka dla dzieci. Pani Olga Stelmach zabierze nas w podróż po niecodziennej książce w raz z Olusiem i jego misiem.

26 kwietnia, godz. 17:00

Miniteka / Sopot, ul. Goyki 1

Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy pod numerem tel. 519 720 620.