Dodane przez Paulina - czw., 06/17/2021 - 12:48
„Kukły”. Spotkanie autorskie z Maciejem Siembiedą, 1 lipca, 17:00

Biblioteka Sopocka i Dagny Kurdwanowska - Czytam w wannie zapraszają na spotkanie autorskie z Maciejem Siembiedą – pisarzem i reportażystą, trzykrotnym laureatem „polskiego Pulitzera”, czyli nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w kategorii reportaż. Od trzydziestu lat prowadzi dziennikarskie śledztwa historyczne. Publikował m.in. w paryskiej „Kulturze”, „Polityce”, „Odrze” i „Tygodniku Kulturalnym”. Tajemnicy obrazu Jana Matejki „Chrzest Władysława Warneńczyka” poświęcił kilkanaście lat badań. Powieść „444” (2017) jest ich rezultatem, łącząc prawdę historyczną z fikcją literacką, których granice są nie do rozpoznania. Napisał ponadto powieści: „Miejsce i imię” (2018) oraz „Gambit” (2019).

1 lipca o 17:00 w Sopotece Dagny Kurdwanowska będzie rozmawiać z pisarzem o jego najnowszej książce „Kukły” (Wydawnictwo AGORA), czwartej części cyklu „Jakub Kania”.

Tym razem Jakub Kania dostaje prywatne zlecenie od niemieckiej dziennikarki: ma rozwikłać zagadkę pożaru, który tuż przed wybuchem wojny strawił jedną z najwspanialszych rezydencji magnackich na Śląsku. Sprawa ta powiązana jest z makabrycznym odkryciem w tamtejszym kościele a wiedzie ku Freudenkreis, działającej do dziś elitarnej organizacji zrzeszającej zaufanych ludzi Heinricha Himmlera. Kania podejmuje trop, który prowadzi go ku tajemnicom niemieckich okultystów, działalności specjalnej jednostki dokumentującej sekrety czarownic oraz ku poszukiwaniom korzeni aryjskiej rasy. Ale stawka w śmiertelnie niebezpiecznej grze, w którą uwikłał się Jakub Kania, jest znacznie cenniejsza...

Na spotkanie obowiązują zapisy: sopoteka@mbp.sopot.pl

Rozmowa będzie transmitowana na fanpage'u Sopoteki oraz Dagny Kurdwanowska - Czytam w wannie.

(źródło opisu: lubimyczytać.pl)