Dodane przez Ola - czw., 05/04/2023 - 13:46
miesiąc różnorodności plakat

Podstawowe informacje

Placówka
Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia

Inauguracja Miesiąca Różnorodności - 11 maja, 12:00-20:00

11 maja zapraszamy do Sopoteki na Inaugurację Miesiąca Różnorodności. Podczas wydarzenia organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu (koordynatora w Polsce Karty Różnorodności Komisji Europejskiej) i Bibliotekę Sopocką będzie można wysłuchać debat, spotkać ekspertów z dziedziny różnorodności oraz zobaczyć film “Słoń” i wziąć udział w dyskusji po filmie. Podczas Inauguracji rozpocznie się także akcja “Biblioteka różnorodności”. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Budowanie mostów między pokoleniami”. 

Inauguracja rozpocznie się 11 maja o godz. 12:00 w Sopotece. Otworzą ją Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, koordynującego Kartę Różnorodności w Polsce, Marcin Wiktor, p.o. dyrektora Biblioteki Sopockiej oraz przedstawiciele_ki partnerów Miesiąca Różnorodności. 

Z okazji inauguracji Miesiąca Różnorodności Biblioteka Sopocka rozpocznie akcję „Biblioteka różnorodności”. W trakcie wydarzenia p.o. dyrektora Biblioteki Sopockiej, Marcin Wiktor, podpisze w imieniu Biblioteki Kartę Różnorodności. W Sopotece pojawi się też specjalna półka z książkami na temat różnorodności dotyczącymi m.in. sytuacji kobiet, osób w kryzysie bezdomności, osób z niepełnosprawnościami, osób LGBTQ+, seniorów oraz wielokulturowości. W czerwcu w Sopotece będzie można także oglądać wystawę „Bohaterki codzienności” - lokalnych liderkach działań społecznych na rzecz osób wykluczonych.

O godz. 12:00 odbędzie się panel “W jaki sposób firmy i samorządy mogą przygotować się na wyzwania związane ze starzeniem się społeczeństwa?”. Udział w prowadzonej przez Marzenę Strzelczak (FOB) dyskusji wezmą: 
●dr Anna Janowicz, prezeska Fundacji Hospicyjnej 
●Agnieszka Cysewska, szefowa DPS Sopot i koordynatorka procesu deinstytucjonalizacji w Sopocie
●Marta Downer, jedna z liderek oddolnej inicjatywy w Polpharmie “Różni dla Pokoleń”
●przedstawiciel_ka firmy ERGO Hestia.

Panel będzie transmitowany także na żywo transmitowany na Facebooku Karty Różnorodności i Sopoteki. 

Kolejny punkt sopockiego wydarzenia to debata „Jak uczyć dzieci różnorodności?” z udziałem kierowniczki Miniteki Joanny Kujawskiej-Frejlich, dr Małgorzaty Cackowskiej i Agnieszki Paczkowskiej, psycholożki Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza SAC i koordynatorki programu Tumbo Pomaga. Dyskusję poprowadzi Anna Szczerbaczewicz, koordynatorka promocji i komunikacji Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Wydarzenie zwieńczy projekcja filmu „Słoń” (w reżyserii Kamila Krawczyckiego), której towarzyszyć będzie dyskusja prowadzona przez Szymona Ropla, bibliotekarza i edukatora filmowego w Sopotece.

Opublikuj

Opublikuj