
Zapraszamy do udziału w debacie „Głos kobiet. Jak rozmawiać o wyzwaniach, by budować różnorodność i tworzyć zmiany?”, która odbędzie się w Sopotece 8 marca o 18:00.
Podczas debaty gościnie: dr Alicja Urbanik-Kopeć, dr hab. Natasza Kosakowska-Berezecka i Justyna Mazur-Dziadkiewicz będą szukały odpowiedzi na pytania takie jak: Jak rozmawiać o wyrównaniu luki płacowej? Jak zmieniała się sytuacja pracujących kobiet? Jak budować równość, by wspierała różnorodność, a nie była pretekstem do wykluczenia?
O rozmówczyniach:
dr Alicja Urbanik-Kopeć (1990) – badaczka historii literatury i kultury polskiej XIX wieku, obroniła doktorat w Zakładzie Historii Kultury Instytutu Kultury Polskiej UW. Oprócz kulturoznawstwa ukończyła też filologię angielską w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych UW. Interesuje ją, co dla ówczesnych znaczyła nowoczesność. Pisze o spirytyzmie, wynalazkach, emancypacji i klasie robotniczej.
dr hab. Natasza Kosakowska-Berezecka, prof. UG – kierowniczka zakładu Zakładu Psychologii Międzykulturowej i Rodzaju Uniwersytetu Gdańskiego. Prowadzi międzynarodowe badania dotyczące postrzegania kobiet i mężczyzn w różnych rolach społecznych: Jeste laureatką konkursu Narodowego Centrum Nauki Harmonia 9, w ramach którego realizuje międzynarodowy projekt poświęcony badaniu współczesnych mężczyzn. Kierowała również międzynarodowym konsorcjum badawczym PAR Migration Navigator - WLB_GE „Socio-cultural and Psychological Predictors of Work-Life Balance and Gender Equality- Cross-Cultural Comparison of Polish and Norwegian Families”, w ramach którego wraz z zespołem badała czynniki wspierające osiągnie równości płci i równowagi praca-dom w Polsce i Norwegii.
Justyna Mazur-Dziadkiewicz, naczelniczka Wydziału Kultury i Sportu w Sopocie. Absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. W ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim studiowała przez chwilę filozofię i historię sztuki. Karierę zaczynała jako krytyczka teatralna, następnie pochłonęło ją radiowe dziennikarstwo i teatr, po drodze była też praca w teatrach dramatycznych w Warszawie i Poznaniu oraz w telewizji. Pracując zawodowo ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Gdańskim oraz z zakresu zarządzania kulturą w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Urodzona w Gdańsku kocha Sopot, jego artystów i mieszkańców, dlatego 10 lat temu zdecydowała się na pracę w tym niezwykłym mieście, gdzie łączy wszystkie dotychczasowe doświadczenia zawodowe. Prywatnie żona fajnego męża i mama trójki charakternych dzieciaków.