Dodane przez aleksandra.bie… - wt., 04/26/2022 - 12:10
Finisaż wystawy Gabriela Oleszka "Żagle, maszty, reje", 12 maja, godzina 17:30, Koc i książka

Zapraszamy serdecznie na finisaż wystawy Gabriela Oleszka „Żagle, maszty, reje”, który odbędzie się 12 maja o godzinie 17:30.

Koc i książka / Sopot, Kazimierza Wielkiego 14

Nota biograficzna artysty:
Gabriel Piotr Oleszek urodził się 16 marca 1948 w Wałbrzychu. Pochodzi z rodziny nauczycielskiej. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Morskiej w Gdyni (1968) oraz Uniwersytetu Gdańskiego (1976). Przeszedł wszystkie szczeble morskiej kariery. Funkcję kapitana statków pełnił przez 28 lat. W przerwach w pływaniu kilkakrotnie pracował w służbie Głównego Nawigatora w Polskich Liniach Oceanicznych w Gdyni oraz jako pełnomocnik dyrektora Polskiego Rejestru Statków w Gdańsku. Wielokrotnie zasiadał w międzynarodowych komitetach zajmujących się sprawami żeglugi morskiej.
Opublikował liczne artykuły, opowiadania i publikacje fachowe
w prasie Wybrzeża i ogólnopolskiej. Napisał ponad 30 książek marynistycznych, wśród których znajdują się pozycje z wątkiem sensacyjnym. Współpracował z TVO Gdańsk, występując między innymi w programie: „Opowieści z morzem w tle”. Był członkiem Bałtyckiego Stowarzyszenia Marynistów „MARE NOSTRUM”. Ostatnio kapitan Oleszek pracował dla armatora NRS z Hamburga na statku „Northern Justice”. Obecnie wykłada w Szkole Morskiej w Gdyni.
(źródło: http://marynistyka.hekko24.pl/)