Dodane przez magdalena.przy… - pon., 08/10/2020 - 10:49
Finał XXV Finału konkursu O Złote Pióro Sopotu 7.08.2020

W miniony piątek w Sopotece odbyła się gala finałowa konkursu poetyckiego „O Złote Pióro Sopotu”.

Równo od ćwierćwiecza do Biblioteki Sopockiej rokrocznie spływają setki wierszy z całej Polski autorstwa twórców zarówno niezrzeszonych jak i zrzeszonych w związkach twórczych. Tematyka utworów jest dowolna, a głównym kryterium oceny utworu są jego walory literackie. Celem konkursu jest popularyzacja kreatywnego pisania w Polsce i zachęcenie do spróbowania własnych sił w zawodzie pisarza, poety.

Setki nadesłanych wierszy, godziny obrad jury i... już wszystko wiemy. Niniejszym ogłaszamy, iż organizowany po raz 25. konkurs „O Złote Pióro Sopotu” został rozstrzygnięty.

Jury w składzie: Piotr Lorkowski, Andrzej Fac i Artur Nowaczewski wskazało zwycięskie nazwisko autora oraz osób wyróżnionych.

Grand Prix zdobyła Wioletta Jaworska (zdj.)

Osobami wyróżnionymi w konkursie są: Oksana Buśko, Tomasz Lorenc, Czesław Markiewicz, Kyryło Poliszczuk.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Tomik poezji pt.: „Miejsce obecności” do nabycia w Sopotece.

Patroni medialni wydarzenia:
Radio Gdańsk S.A. Magazyn Pomorski Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich