Dodane przez Paulina - czw., 10/28/2021 - 07:42
Feministka czyta Lema. Spotkanie autorskie z Sylwią Chutnik, 18 listopada o 18:00

Choć Stanisław Lem znany jest jako jeden z najwybitniejszych pisarzy fantastyki naukowej, pytania o człowieka i jego doświadczenia w sytuacjach ekstremalnych są w jego książkach równie ważne jak rozważania na temat technologii.
O wątkach dotyczących Zagłady, o kobietach w prozie Lema, kosmicznej samotności i osobistym odczytywaniu twórczości pisarza porozmawiamy z Sylwią Chutnik, pisarką, feministką, kulturoznawczynią i działaczką społeczną.

Zapraszamy 18 listopada o 18:00 do Sopoteki (Kościuszki 14).

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Fantastyczna bibLEMteka” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.