Dodane przez Paulina - wt., 01/17/2023 - 12:39
Dzień Języka Ojczystego: V Dyktando Sopockie i spotkanie z Grzegorzem Kasdepkem

Podstawowe informacje

Placówka
Data wydarzenia
Opis wydarzenia

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego zapraszamy do Sopoteki na V Dyktando Sopockie oraz na spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepkem. 

Po pandemicznej przerwie, 21 lutego 2023 roku ponownie spotkamy się, aby wspólnie obchodzić święto polszczyzny.
Na Dyktando Sopockie obowiązują zapisy prowadzone pod adresem: sopoteka@mbp.sopot.pl. W treści maila prosimy podać: imię, nazwisko, numer telefonu do kontaktu. 

O 17:00 rozpocznie się V Dyktando Sopockie. Przygotowany przez dr Joannę Ginter tekst zweryfikuje kompetencje językowe każdego uczestnika. Zapewniamy kartki papieru oraz długopisy, czyli wszystkie narzędzia niezbędne do wzięcia udziału w Dyktandzie.

Godzinę później, o 18:00, zapraszamy na spotkanie z Grzegorzem Kasdepkem, które poprowadzi dyrektor Biblioteki Sopockiej – Ewa Lewandowska.
Grzegorz Kasdepke to jeden z najpopularniejszych autorów książek dla dzieci i młodzieży, stojący między innymi za postacią Detektywa Pozytywki,
właściciela agencji detektywistycznej Różowe Okulary. Wspólnie z nim najmłodsi rozwiązują wszelkiego rodzaju tajemnice i zagadki „kryminalne”.

Po spotkaniu z pisarzem przejdziemy do ogłoszenia wyników Dyktanda. Będzie to moment wręczenia nagród trzem uczestnikom lub uczestniczkom, którzy w swoich tekstach popełnią najmniej błędów. 

Nagrody:

I miejsce: czytnik e-booków inkBOOK Calypso Plus, kubek i torba ze sklepu inspirowanego literaturą nadwyraz.com

II miejsce: karta podarunkowa do księgarni Smak Słowa o wartości 300 zł, kubek oraz torba ze sklepu inspirowanego literaturą nadwyraz.com

III miejsce: karta podarunkowa do księgarni Smak Słowa o wartości 200 zł, kubek oraz torba ze sklepu inspirowanego literaturą nadwyraz.com

Każdy uczestnik Dyktanda otrzyma magnetyczną zakładkę do książek.

Przed zgłoszeniem udziału w Dyktandzie bardzo prosimy o zapoznanie si z Regulaminem Dyktanda, który można znaleźć poniżej w pliku PDF. 

Do zobaczenia w Sopotece!

Opublikuj

Opublikuj