Dodane przez Ola - śr., 04/19/2023 - 12:07
dkk czerwiec plakat

Podstawowe informacje

Placówka
Data wydarzenia
Opis wydarzenia

Zapraszamy do udziału w spotkaniach Dyskusyjnego Klubu Książki. W każdy ostatni poniedziałek miesiąca o godzinie 17:30 spotykamy się w Literackiej i dyskutujemy o wybranej wcześniej książce. DKK to wieloletni projekt Instytutu Książki i Bibliotek Wojewódzkich. Pomysł oparty jest na założeniu, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z rozmawiania o literaturze.

W czerwcu będziemy omawiać niezwykłą książkę Gustawa Flauberta “Pani Bovary”. To najbardziej znana powieść autora, napisana w zachwycającym stylu, wstrząsająca opowieść o miłości, upadku, o gorzkim rozczarowaniu codziennością. Mimo upływu lat wciąż pozostaje aktualna. Pani Bovary w chwili publikacji wywołała skandal obyczajowy, a po kilku latach została wpisana do indeksu ksiąg zakazanych. Dziś zalicza się ją do najwybitniejszych osiągnięć realizmu psychologicznego w literaturze. 


Książkę można wypożyczyć w naszych filiach: Literackiej, Kocu i książce, Broadwayu, Przylesiu i Sopotece. Najbliższe spotkanie odbędzie się 26 czerwca, zapraszamy!

Zapisy pod adresem e-mail: literacka@mbp.sopot.pl. Ilość miejsc ograniczona!

UWAGA! Od czerwca następuje zmiana terminu spotkań: z przedostatniego czwartku w miesiącu na ostatni poniedziałek miesiąca.

Opublikuj

Opublikuj