Dodane przez Paulina - czw., 09/23/2021 - 10:11
„Co się dzieje w świecie kwantów?” Spotkanie autorskie z Marcinem Łobejką i Łukaszem Lamżą

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach projektu „Biblioteczna Akademia Nauk”.
Głównym celem projektu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do sięgania po literaturę popularnonaukową poprzez przedstawienie jej w nowym świetle.

Tym razem do Sopoteki zaprosiliśmy autorów książki „Co się dzieje w świecie kwantów?” – Marcina Łobejko i Łukasza Lamżę.

27 października, 17:00
zapisy: sopoteka@mbp.sopot.pl

O książce:

„Książka zawiera znakomity, systematyczny opis najtrudniejszej i do dziś nierozumianej części mechaniki kwantowej, tak zwanych interpretacji, czyli prób zrozumienia związku między formalizmem matematycznym a wynikami doświadczeń. - prof. Krzysztof Meissner
Co się dzieje w świecie kwantów? to owoc wyjątkowej na polskim rynku współpracy pomiędzy fizykiem i filozofem. Autorzy wprowadzają czytelnika w dwa klasyczne eksperymenty fizyczne, rekonstruując je drobiazgowo, krok po kroku, odwołując się przy tym do serii specjalnie wykonanych dla tej książki szczegółowych ilustracji.
To doskonałe wprowadzenie w świat fizyki kwantowej dla każdego. Przedstawia świeże i głębokie spojrzenie na kwantowy świat, jakże inne od dominującego w tradycyjnych, opartych na naukowym formalizmie publikacjach.
Jedno jest pewne - po lekturze tej książki naprawdę zrozumiesz, co się dzieje w świecie kwantów.
Książka zawiera stworzone przez autorów unikatowe materiały multimedialne”.

źródło: lubimczytac.pl

Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.