Dodane przez admin - czw., 02/13/2020 - 11:15
Biesiada Literacka z M. Fajbusiewiczem i M. Omilianowicz w Sopotece

Podstawowe informacje

Placówka
Data wydarzenia
Opis wydarzenia

Zapraszamy na Biesiadę Literacką z Michałem Fajbusiewiczem i Magdaleną Omilianowicz!

29 lutego 2020 (sobota)
godz. 12:00 Sopot - Sopoteka, ul. Kościuszki 14

Tematem naszego spotkania będą m.in. książki:

FAJBUS 997 PRZYPADKÓW z ŻYCIA, Michał Fajbusiewicz i Magdalena Omilianowicz
"Twórca kultowego programu „997”, który przez lata elektryzował całą Polskę. Człowiek orkiestra, dziecko szczęścia, miłośnik dobrej zabawy, dziennikarz, wymagający szef, zdyscyplinowany, choć rozrywkowy. Szczerze opowiada o sobie, o plusach i minusach sławy, kulisach pracy dziennikarza i swej przewrotnej naturze. Nie oszczędza też TVP, do której niedawno wrócił, lecz na bardzo krótko…
Ma na koncie sporo: mnóstwo programów, w których badał zagadkowe zbrodnie sprzed lat, uczył, jak strzec się przed przestępcami, edukował – razem ze znanymi aktorami – jak nie wpaść w sidła naciągaczy, kilkaset filmów dokumentalnych, doświadczenia zdobywane podczas podróży – objechał niemal cały świat – tysiące fotografii, szczególnie cykle portretów
oraz życzliwość całego grona wiernych przyjaciół, choć trzeba przyznać, że nie mają z nim lekko, jako że co i rusz zastawia na nich pułapkę.

„BESTIA” STUDIUM ZŁA, Magdalena Omilianowicz
"Leszek Pękalski, słynny „wampir z Bytowa”, to człowiek który przyznał się do zamordowania 67 osób. W akcie oskarżenia było 17 morderstw, w tym szesnaście z motywów seksualnych. Według opinii biegłych Pękalski jest sadystą, nekrofilem i nekrosadystą. Wypuszczony na wolność będzie nadal zabijał, a ma opuścić więzienie pod koniec 2019 roku. Sprawa „wampira z Bytowa” jest największą tajemnicą powojennej kryminalistyki. Nikt nie wie, ile ofiar ma naprawdę na swoim koncie, bo do dzisiaj żadna ze zbrodni do których przyznał się Pękalski nie została wyjaśniona.
Książka pt. „Bestia” jest próbą odpowiedzi na pytanie jak rodzi się w człowieku potwór. Autorka książki, zapoznała się z 72 tomami akt sprawy, rozmawiała z jego bliskimi – a także z nim samym. Sięgnęła po opinie psychologa i seksulologa. Ta książka stawia pytanie, co robić z osobnikami takimi jak Leszek Pękalski, którzy na wolności zawsze będą stanowić zagrożenie. Przywrócić karę śmierci? Dożywotnio izolować w więzieniach? Internować do końca życia w zamkniętych zakładach psychiatrycznych?"
 

Opublikuj

Opublikuj