Dodane przez magdalena.przy… - czw., 10/01/2020 - 12:30
Biblioteka Sopocka w "strefie czerwonej"

Od 5 października zmieniają się zasady funkcjonowania Biblioteki.

Aktualna sytuacja zmusza nas do podjęcia działań, mających na celu zmniejszenie ryzyka zarażenia Covid-19 w Filiach Biblioteki Sopockiej. Jedną z nich jest ograniczenie wolnego dostępu do księgozbioru oraz innych przestrzeni w naszych Filiach.

W przypadku wątpliwości, że podjęte przez nas działania niewystarczająco zabezpieczają Państwa przed wirusem, prosimy o zwrot książek i powstrzymanie się przed wyborem i wypożyczeniem nowej lektury.

Będziemy dokładali wszelkich starań, aby nasi pracownicy i Czytelnicy mogli czuć się bezpiecznie. Sytuacja będzie monitorowana na bieżąco, a w przypadku potrzeby konieczności zmian w procedurach, będziemy reagowali natychmiast.

Koniecznym jest, aby zaplanowane przez Państwa odwiedziny w Bibliotece ograniczyć tylko do niezbędnych wizyt, których nie można rozwiązać za pomocą rozmowy telefonicznej lub przez kontakt mailowy czy na FB, tj. zwrot i wypożyczenie zbiorów.

Ze względu na szereg ograniczeń, prosimy, by KAŻDĄ WIZYTĘ UMAWIAĆ TELEFONICZNIE (należy przygotować numer Karty Czytelnika).

Bardzo prosimy też o przygotowanie trzech tytułów, które będą chcieli Państwo ODEBRAĆ, by bibliotekarze wcześniej mogli przygotować je do drogi, a tym samym skrócić Państwa wizytę w naszych placówkach. Pomocny będzie w tym nasz katalog, który znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej: 👉 https://www.mbp.sopot.pl

Zasady panujące w Filiach 2,6,8, Kocu i Książce, Broadwayu, Minitece:

1. Należy używać maseczek ochronnych lub/i przyłbic, i w miarę możliwości rękawiczek. Ze względów bezpieczeństwa czytelnik bez ww. środków nie zostanie obsłużony.

2. Zwrotów i odbioru zbiorów dokonujemy w wyznaczonych dniach (w drzwiach wejściowych do Filii):

Poniedziałek – (po uprzednim umówieniu telefonicznym) wydajemy zbiory.

Wtorek – przyjmujemy zwroty.

Środa – (po uprzednim umówieniu telefonicznym) wydajemy zbiory.

Czwartek – przyjmujemy zwroty.

Piątek – (po uprzednim umówieniu telefonicznym) wydajemy zbiory.

3. Zwrócone zbiory pozostają odpowiednio zabezpieczone w kwarantannie minimum 3 dni. Po tym czasie wracają na półkę i mogą być wypożyczone ponownie.

4. Osoby przebywające na kwarantannie proszone są o niezwłoczne zgłoszenie potrzeby przedłużenia terminu zwrotu wypożyczonych zbiorów.

5. Należy zwrócić uwagę na taśmy wyznaczające miejsca, w których można się poruszać.

6. Rezygnujemy z następujących usług: ksero, sprzedaży kawy, dostępu do Internetu dla Czytelników, udostępniania toalet Czytelnikom, korzystania ze zbiorów na miejscu (w tym książek, czasopism, komputerów itp.), dostępu do półek.

7. Do odwołania zostają zawieszone wydarzenia odbywające się na miejscu, jesteśmy dla Państwa w sieci.

8. Pracownicy wykonują swoją pracę przy odpowiednim zabezpieczeniu i zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa, zaopatrzeni w rękawice ochronne, maski lub/i przyłbice.

9. Planowane wypożyczenia należy wcześniej zgłosić zamawiając telefonicznie, mailowo lub przez konto Czytelnika online:

Filia 2 tel. (58) 551 88 77, filia2@mbp.sopot.pl

Filia 6 tel. (58) 551 48 81, filia6@mbp.sopot.pl

Filia 8 tel. (58) 550 66 74, filia8@mbp.sopot.pl

Koc i Książka tel. (58) 551 51 12, filia5@mbp.sopot.pl

Broadway (58) 551 98 40, filia7@mbp.sopot.pl

Miniteka (58) 551 12 87, wypozyczalnia@mbp.sopot.pl

10. Zbiory zarezerwowane przez Czytelników będą im udostępniane po odbyciu obowiązkowej 3-dniowej kwarantanny. O terminie odbioru zarezerwowanych pozycji Czytelnik zostanie poinformowany poprzez Konto Czytelnika w katalogu OPAC lub mailem.

11. Godziny funkcjonowania Filii:

poniedziałek - wtorek 12.00 - 19.00,

środa 12.00 - 15.00,

czwartek 12:00 – 19:00

piątek 8:00 – 15:00

Zasady panujące w Sopotece:

1. Używaj maseczki ochronnej lub/i przyłbicy, i w miarę możliwości rękawiczek.

ZE WZGLĘDÓW BEZPIECZESTWA CZYTELNIK BEZ WW. ŚRODKÓW BEZPIECZENSTWA NIE ZOSTANIE OBSŁUŻONY.

2. Zwróć uwagę na taśmy wyznaczające miejsca, w których możesz się poruszać.

3. Zwrotów dokonuj przy stanowisku do tego wyznaczonym, tj. przy „stanowisku od strony wind” (są tam ustawione i oznaczone kosze na zwroty). Zwrócone zbiory pozostają odpowiednio zabezpieczone w kwarantannie 3 dni. Po tym czasie wracają na półkę i mogą być wypożyczone ponownie.

4. Wcześniej zarezerwowane pozycje odbierz przy stanowisku od strony ruchomych schodów, oznaczone numerem Twojej Karty Czytelnika.

5. Osoby przebywające na kwarantannie proszone są o niezwłoczne zgłoszenie potrzeby przedłużenia terminu zwrotu wypożyczonych zbiorów telefonicznie, mailowo lub przez FB Sopoteki.

6. Zbiory zarezerwowane przez Czytelników będą im udostępniane po odbyciu obowiązkowej 3-dniowej kwarantanny. O terminie odbioru zarezerwowanych pozycji Czytelnik zostanie poinformowany poprzez Konto Czytelnika w katalogu OPAC lub mailem.

7. Rezygnujemy z następujących usług: świadczenia usług ksero, sprzedaży kawy, dostępu do Internetu dla Czytelników, udostępniania toalet Czytelnikom, korzystania ze zbiorów na miejscu (w tym książek, czasopism, gier planszowych, tabletów, komputerów itp.), dostępu do półek.

8. Do odwołania zostają zawieszone wydarzenia odbywające się na miejscu, jesteśmy dla Państwa w sieci.

9. Pracownicy wykonują swoją pracę przy odpowiednim zabezpieczeniu i zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa, zaopatrzeni w rękawice ochronne, maski lub/i przyłbice.

10. Planowanie wypożyczenia KONIECZNYM JEST wcześniej zgłosić zamawiając telefonicznie (58 551 27 06), przez FB Sopoteki

(https://www.facebook.com/SopotekaPL), mailowo (sopoteka@mbp.sopot.pl) lub przez konto czytelnika online.

11. Legimi wciąż dostępne od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00– 19:00 poprzez FB Sopoteki (https://www.facebook.com/SopotekaPL) oraz pod numerem telefonu 518-951-331.

12. Sopoteka czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 9:00–19:00.