Dodane przez Ola - pon., 03/20/2023 - 12:26
warsztaty ilustratorskie plakat

Podstawowe informacje

Placówka
Data wydarzenia
Opis wydarzenia

W ramach Biblioteki Sąsiedzkiej zapraszamy serdecznie na warsztaty ilustratorskie dla dzieci w wieku szkolnym (3-8 klasa). W czerwcu warsztaty odbędą się 13 czerwca o 17:00.

Koc i książka / Sopot, ul. Kazimierza Wielkiego 14

Zapisy pod tel. 661 591 544 

Prowadzenie: Aleksandra Szewczuk 

 

Na warsztatach ilustratorskich: 

Stworzysz własną postać komiksów, okładek, scenerii i tła książkowego.  
Zilustrujesz fragment tekstu, zgłębisz różne rodzaje ilustracji w tymi ilustracje przestrzenną. Dowiesz się czym jest animacja poklatkowa i jak wykorzystać ilustracje do stworzenia własnej krótkiej animacji. Stworzysz swojego własnego bohatera i potwora oraz zaznajomisz się z wykorzystaniem ilustracji w życiu. 

 

Aleksandra Szewczuk - artystka tworząca w Sopocie działająca w nurcie abstrakcji ekspresjonistycznej colorfield paintings. Absolwentka malarstwa na gdańskiej ASP. 
Wielokrotnie prowadziła warsztaty ilustratorskie dla dzieci między innymi dla WiMBP w Gdańsku, na Festiwalu Literacki Sopot, na Festiwalu Progesteron, dla Miasta Sopot, dla księgarni Ambelucja w Sopocie, dla wydawnictwa Zakamarki, dla Muzeum Miasta Sopot oraz dla Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. W 2008 roku wraz z Łukaszem Kaczmarkiem zrealizowała film animowany pod tytułem Do Biblioteki dla WiMBP w Gdańsku, a na przełomie 2017/18 roku 4 filmy animowane dla Polskiego Klubu Ekologicznego. Wielokrotnie brała udział w Ostrym Dyżurze Literackim ogólnopolskiej akcji propagującej czytelnictwo wśród dzieci organizowanym na terenie całej Polski przez fundacje Czas Dzieci. Na Festiwalu Ojce i Dziatki w 2020 roku była asystentką Józefa Wilkonia podczas jego warsztatów dla dzieci. Z Łukaszem Kaczmarkiem prowadziła szkołę rysunku i malarstwa dla młodzieży.

Opublikuj

Opublikuj