Dodane przez Ola - wt., 11/22/2022 - 08:26
Warsztat ilustratorskie plakat

Podstawowe informacje

Placówka
Data wydarzenia
Opis wydarzenia

Zapraszamy na cykliczne warsztaty ilustratorskie dla dzieci w wieku szkolnym (3–8 klasa). Warsztaty odbędą się 13 i 20 grudnia o godzinie 17:00 w filii Koc i Książka (ul. Kazimierza Wielkiego 14), a poprowadzi je Aleksandra Szewczuk.

Zapisy: 661 591 544 

Na warsztatach ilustratorskich  pod okiem artystki stworzymy własny komiks: zaprojektujemy okładkę i scenerię, a także bohatera i potwora; zilustrujemy fragment tekstu i zgłębimy różne rodzaje ilustracji, w tym ilustrację przestrzenną. Na koniec dowiemy się, czym jest animacja poklatkowa i jak wykorzystać ilustracje do stworzenia krótkiej animacji.

 

Aleksandra Szewczuk - artystka tworząca w Sopocie, działająca w nurcie abstrakcji ekspresjonistycznej colorfield paintings. Absolwentka malarstwa na gdańskiej ASP. 
Wielokrotnie prowadziła warsztaty ilustratorskie dla dzieci (m.in. dla WiMBP w Gdańsku, na Festiwalu Literacki Sopot, dla Miasta Sopot, wydawnictwa Zakamarki, Muzeum Miasta Sopot oraz Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie). Z Łukaszem Kaczmarkiem prowadziła szkołę rysunku i malarstwa dla młodzieży; w 2008 roku zrealizowali razem film animowany pod tytułem „Do Biblioteki” dla WiMBP w Gdańsku, a na przełomie 2017/18 roku cztery filmy animowane dla Polskiego Klubu Ekologicznego. Wielokrotnie brała udział w Ostrym Dyżurze Literackim – ogólnopolskiej akcji propagującej czytelnictwo wśród dzieci. 

Opublikuj

Opublikuj