Dodane przez Ola - wt., 04/25/2023 - 08:33
spotkanie podróżnicze plakat

Podstawowe informacje

Placówka
Data wydarzenia
Opis wydarzenia

Biblioteka Sopocka zaprasza do Kamionki na spotkanie podróżnicze z Alicją i Jędrzejem Łukowskimi z biura podróży Szerokie Tory. Podróżnicy opowiedzą o swojej wyprawie na Azory oraz wzbogacą spotkanie pokazem slajdów, podczas którego pokażą swoje ulubione miejsca na Azorach, podzielą się spostrzeżeniami z wyprawy oraz pięknymi fotografiami. To będzie podróż pełna wrażeń!

Spotkanie odbędzie się 16 maja o 17:30 na ul. Mazowieckiej 26 w Sopocie.

A tak o Azorach mówią sami podróżnicy:
"A ty mnie na wyspy szczęśliwe zawieź, wiatrem łagodnym włosy jak kwiaty rozwiej", przeczytaliśmy dawno temu w tomiku wierszy Gałczyńskiego. Czy istnieje takie miejsce? Gdzie są te wyspy, na których można usłyszeć "rozmowy gwiazd na gałęziach (...) zielonych"? Znaleźliśmy je! Dla nas to bez wątpienia Azory! 
 
Archipelag zielonych wysp pośród Atlantyku zachwycił nas swoją egzotyczną przyrodą i łagodnym klimatem. Odwiedziliśmy 5 z 9 wysp, żeby uchwycić różnorodność azorskich krajobrazów: obłędnie zielonych wzgórz, kalder z kolorowymi jeziorkami, wulkanów, wodospadów, wulkanicznych czarnych plaż i skalistych wybrzeży. Byliśmy w miejscach, do których chce się wracać znowu i znowu. 
 
 

Alicja i Jędrzej Łukowscy - w tzw. daleki świat jeżdżą od dwóch dekad. Zdarzało im się w tym czasie postawić stopy na Salarze do Uyuni i pustyni Gobi, złapać na stopa pociąg drogowy na australijskim outbacku i kamaza na Syberii, napić się wody z Bajkału i zanurzyć palec w Gangesie... 
 
Wspólnie prowadzą biuro podróży Szerokie Tory. Organizują autorskie wyjazdy w najwspanialsze miejsca na świecie i czerpią radość z możliwości spełniania marzeń swoich Klientów. Autorzy przewodnika turystycznego po okolicach Bajkału. W wolnych chwilach chętnie spędzają czas z córkami, gotują i uprawiają ogród. 
 

Opublikuj

Opublikuj